Jedinstvena kadetska liga, 1.kolo: Zadar i Cibona slavili u derbijima, povijesna pobjeda Diadore

Odigrano je 1.kolo nove sezone Jedinstvene kadetske lige.

U 1.kolu Jedinstvene kadetske lige odigrano je svih pet utakmica, a u nastavku donosimo pregled i izvještaj sa svih pet utakmica.

ZADAR BEZ VEĆIH PROBLEMA OSVOJIO SPLIT

Izdvajamo dva derbija odmah na startu. U Splitu je gostovao Zadar, koji se mučio sa domaćinom samo u prvoj četvrtini (20:22), a onda su gostujući igrači prebacili u višu brzinu, dobili drugu četvrtinu 27:14 i trasirali si put ka pobjedi. U svojim su redovima imali četiri igrača koji su išli preko 10 poena i na krilima njihove odlične igre u drugom poluvremenu su samo dizali svoju prednost te dobili obje četvrtine u drugom poluvremenu, za konačnih +23.

Toni Josipović je za goste upisao double-double učinak od 17 poena i 11 skokova, Toni Torbarina je ubacio 15 poena, a Vito Perković 14.

Kod Splita, Matej Jukić je ubacio 18 poena, Karlo Vidović 13.

CIBONA U DRUGOM POLUVREMENU SLOMILA CEDEVITU, 32 POENA NINE ŽARKOVIĆA

Cedevita Junior je gostovala kod Cibone, koja je bolje otvorila utakmicu i imala minimalno vodstvo nakon prve četvrtine, a onda su gosti u drugih deset minuta pružili nešto bolju košarku, koja je rezultirala sa 29 ubačenih poena, što im je u konačnici donijelo +5 na poluvremenu. No, onda su igrači Marijana Bagarića zaigrali puno agresivnije u obrani, ali i u napadu, čemu i svjedoči rezultat treće četvrtine (38:23) i tako su preuzeli kontrolu igre i rezultata. U nastavku utakmice, gosti su u nekoliko navrata došli na -6, no više od toga nije išlo i domaćin je upisao pobjedu.

Do nje ih je vodio raspoloženi Nino Žarković, koji je utakmicu završio sa 32 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a vrlo dobar bio je i Josip Pavković, koji je ubacio 23 poena i imao 12 skokova.

Cedevitu je predvodio Luka Horvatić, sa 20 poena, dok je Noa Škrobot ubacio 17.

OSJEČANIMA MINIMALNE ŠANSE PROTIV BOSCA, KOS I BUBALO NAJZASLUŽNIJI ZA POBJEDU

Bosco je novu sezonu otvorio domaćim susretom protiv Vrijednosnica, koje i nisu imale previše šansi protiv raspoloženog domaćina, koji je u svojim redovima imao odličan dvojac Marat Kos-Bruno Bubalo. Na poluvremenu je Bosco imao +14, a pitanje pobjednika definitivno je riješeno u trećoj četvrtini, koju je momčad Pavela Sovulja dobila 30:10. Osječani su tek u posljednjoj četvrtini, kada su se snage na terenu malo izmijenile, uspjeli pružiti nešto konkurentniju košarku, no to je bilo dovoljno samo da ublaže poraz.

Sa 21 poenom, Marat Kos, je bio najbolji strijelac Bosca, Bruno Bubalo je dodao 16 poena, 6 skokova, 7 asista i čak 7 osvojenih lopti, uz 2 blokade.

Osječane je predvodio Luka Šipka sa 15 poena, 13 je dodao Nikola Martinović.

POVIJESNA POBJEDA DIADORE, UTAKMICA ODLUČENA U DRUGOM POLUVREMENU

U Zadru su se susrele dvije ekipe kojima je ovo bio premijerni nastup u JKL, Diadora i Košarkaška Akademija Mrav. Potpuno izjednačeno prvo poluvrijeme (25:14, 14:25) dalo je naznake da će ovo biti uzbudljiva i neizvjesna utakmica do kraja. Ipak, domaći igrači su u drugom dijelu utakmice potpuno nadigrali goste iz Zagreba. Prvo su dobili treću četvrtinu 24:16, a onda kada se očekivao umor u posljednjoj četvrtini, ubacili čak 34 poena i utakmicu lišili rezultatske neizvjesnosti. Na kraju zaslužena i uvjerljiva pobjeda momčadi koju vodi Toni Vidaić.

Filip Skelin je sa 21 poenom bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, Jakov Jurjević sa 19 poena drugi strijelac, Mate Sorić je ubacio 16, dok je Matej Nimac imao double-double učinak od 12 poena i 11 skokova.

Zagrepčane je predvodio Marin Gerovac sa 24 poena, Luka Kustura je ubacio 17, uz 10 skokova.

STOJA OSVOJILA KRIŽEVCE, SJAJAN DOUBLE-DOUBLE PETRA IVANČIĆA, U SJENI OSTALI UČINCI KATANOVIĆA I BRKIĆA KOD DOMAĆIH

Radnik iz Križevaca je porazom krenuo u, za njih, premijerno izdanje JKL. Utakmica je od početka krenula u smjeru igre koš za koš, uz dosta neizvjesnosti, a odmah na startu su se iskazali kod domaćih Borna Katanović i Juraj Brkić, dok je kod gostiju najviše pokazivao Petar Ivančić. Oba trenera nisu previše koristila igrače sa klupe, gosti pogotovo, pa su tako kraj utakmice čak trojica njihovih igrača dočekala sa maksimalnih 40 minuta na terenu. Križevčani su imali vodstvo u drugom poluvremenu, sve do pet minuta prije kraja, a kod rezultata 75:72, gosti su mini serijom 8:0 uhvatili vodstvo, koje do kraja utakmice više nisu ispuštali i sa pobjedom su se vratili u Pulu.

Predvodio ih je spomenuti Petar Ivančić, koji je za 40 minuta na terenu postigao 25 poena i imao nevjerojatna 23 skoka, uz 2 asistencije i 4 blokade, za konačnu valorizaciju 37. Roko Cetina je sa 18 bio drugi strijelac Stoje.

Kod domaćina, Borna Katanović je susret završio sa 30 poena i 18 skokova, uz 6 asistencija, 4 osvojene lopte i jednom blokadom, uz valorizaciju 39. Juraj Brkić je bio drugi strijelac sa 29 poena, kojima je dodao 9 skokova, 2 asista, 2 osvojene i 3 blokade.