Jedinstvena kadetska liga,1.kolo: Katanović ubacio 46 poena Cedeviti, Vros slavio u Dubrovniku, Mravi u Rijeci

Odigrano je 1.kolo Jedinstvene kadetske lige, a donosimo rezultate i pregled.

Krenula je Jedinstvena kadetska liga, svojim prvim utakmicama u kojima su gosti slavili u tri utakmice, domaćini u dvije.

Cibona i Cedevita Junior su odigrali gradski derbi, koji je na kraju bio lišen neizvjesnosti, s obzirom da je Cibona u svojim redovima imala raspoloženog Bornu Katanovića, koji se na kraju zaustavio na 46 poena. Njegova odlična igra bila je dovoljna da Cibona slavi sa visokih 109:76. Borna je utakmicu završio sa konačnom valorizacijom od čak 53 poena, za što mu je trebalo 46 poena i 13 skokova, uz samo 7 promašenih šuteva na utakmici…

Košarkaška Akademija Mrav je deklasirala Kvarner u Rijeci, također u utakmici bez rezultatske neizvjesnosti. Gosti su već nakon prve četvrtine imali vodstvo 32:15, na poluvremenu visokih 66:22 pa je sve bilo vrlo jasno.

Osječani su slavili u Dubrovniku. Vrijednosnice su dobile sve četiri četvrtine i upisale prvu pobjedu u novoj sezoni, a imali u svojim redovima petoricu igrača sa dvoznamenkastim brojem poena, dok je domaćin dominirao u skoku, no to nije znao kapitalizirati preko poena. Dubrovčani su za tri poena šutirali 3/28.

Dalmatinski derbi igrali su Zadar i Split, a pobjednik je riješen u drugom poluvremenu. Nakon prvog, rezultat je bio 48:47, no u drugom je Zadar bolje reagirao, dobio prvo treću četvrtinu 26:13, a onda i posljednju 24:10 i na kraju upisao visoku pobjedu 98:70. Čak 7 igrača pobjedničke momčadi upisalo je 10 i više poena.

Medveščak je pobjedom otvorio novu sezonu i to slavivši minimalno na Baldekinu, protiv Šibenke. Dmaćini su imali praktički sve u svojim rukama na dvije minute prije kraja i vodstvo 79:71 i činilo se da će do pobjede. No, gosti iz Zagreba u u manje od minute serijom 7:0 došli na 79:78, a onda devet sekundi prije kraja došli i do vodstva 79:80. Domaćin je imao posljednji napad, no nisu uspjeli pogoditi za pobjedu i bodovi su otišli za Zagreb.