Jedinstvena predkadetska liga: Tri pobjede Zadra, jedna Grafičara

U prvom susretu dana trećeg turnira Jedinstvene pretkadetske lige snage su odmjerili ekipa Grafičara iz Ludbrega i Šibenke iz Šibenika.

GRAFIČAR – ŠIBENKA 64:80

Iako je sam početak susreta prošao u vrlo izjednačenom tonusu, momci iz Šibenika su se nakon 8:8 odvojili na +7 (15:22) krajem prve četvrtine. Agresivna obrana donosila je ‘narančastima’ velik broj osobnih pogrešaka, ali i njom su prisiljavali protivnike na gubljenje lopti pa su se prvenstveno zahvaljujući tome odvojili na 33:49 nakon 20 minuta borbe. Ako je bilo kakve nade za preokret imala ekipa iz Ludbrega tokom velikog odmora, do istoga nije došlo u nastavku susreta već su Šibenčani podigli prednost na 51:74 istekom treće dionice. Do kraja je to više svedeno na ‘odrađivanje posla’ što su igrači trenera Ante Nerbera dobro odradili i zasluženo su slavili s 64:80.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ZADAR 34:91

U drugom susretu prvog dana Zadarskog turnira Jedinstvene pretkadetske lige snage su odmjerili gosti iz Osijeka i ekipa domaćina – Zadar. Sve do rezultata 11:13 za Zadar imali smo izjednačen susret u kojem su i treneri bili prepuni napetosti. Kada se ekipa trenera Rajka Vidakovića odvojila na 12:22 istekom prve četvrtine, u potpunu ‘crnu rupu’ upali su, po semaforu, gosti te su postigli svega pet koševa u drugoj dionici nakon koje su Zadrani imali 17:55. Do kraja susreta gledali smo jednosmjerni susret u kojem su na kraju s 34:91 slavili domaćini.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ŠIBENKA 71:67

Momčad Osijeka s 33 ubačaja predvodio je Luka Šipka, Bartol Mišir dodao je 15, dok je kapetan Luka Rejo zabio 8, a uz njih istaknuo se, ne po koševima kojih je imao 5, ali po skokovima, Mata Vidaković koji je uhvatio 10 skokova. Najbolji u porazu Šibenke bio je s 30 koševa i 11 skokova Ivan Vranjković, odličan je bio i Andrija Slavica koji je pogodio 18 koševa, ukrao 13 lopti i uhvatio 7 skokova, a Lovre Tanfara ubacio je 10 poena.

GRAFIČAR – ZADAR 62:107

Izjava trenera Tomislava Horvata (Grafičar):

”Prvo, čestitam ekipi Zadra na pobjedi. Mi smo se borili i pokazali smo koliko možemo, međutim to je jedna viša razina za nas koji smo došli ovdje učiti. Mislim da smo naučili neke stvari i čekamo svoju priliku u nekim drugim utakmicama.

Izjava trenera Rajka Vidakovića (Zadar):

‘Još jedna uvjerljiva pobjeda. Ovog puta od početka smo krenuli agresivno pa smo odmah došli na neku veću razliku da možemo odmoriti i nositelje za sutrašnju utakmicu. Momci su dobro reagirali, posebno u ‘passing’ igri. Jako dobro su se dodavali, tražili su slobodnog igrača i mogu biti samo zadovoljan sa prikazanim. Protivniku nismo dali puno prostora, međutim u drugom poluvremenu su i oni pokazali da znaju igrati i da nisu bez veze ušli u ovu ligu tako da je drugo poluvrijeme bilo u nekom egal rezultatu. Čestitam i njima na jednoj dobroj borbi i dobroj utakmici.’

GRAFIČAR – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 91:66

Ove dvije ekipe pokazale su tokom prethodna dva dana da itekako znaju igrati i njihov dvoboj je u samom startu nudio puno uzbuđenja. Tako je velik dio susreta prošao u izjednačenoj borbi u kojoj bi jedni vodili, ali bi se drugi vrlo brzo vraćali i u takvoj su igri provedene otprilike 33 minute. Nakon toga ekipa Osijeka upala je u nevjerojatnu ‘crnu rupu’ te su primili 40 poena u posljednjoj četvrtini. Iako je Šipka još jednom igrao fenomenalan individualan susret, danas je izostala pomoć njegovih suigrača što je bilo i više nego dovoljno da momci iz Ludbrega preko odlične timske igre i prvenstveno obrane stignu do svoje prve, zaslužene pobjede koja je na kraju dosegnula velikih +25.

ZADAR – ŠIBENKA 89:55

Zadar i Šibenka igrali su najveći derbi ovog turnira, u kojem je nakon početne napetosti susret otišao na zadarski mlin te su igrači Rajka Vidakovića upisali i treću uvjerljivu pobjedu u Jedinstvenoj pretkadetskoj ligi.

Aleksandar Stipe Stipčević s 17 koševa predvodio je pobjedničke redove, 13 uz 9 skokova imao je Toni Josipović dok je 12 poena i 7 skokova imao Matej MamićAndrija Slavica bio je najbolji šibenski pojedinac s 16 poena, poena manje zabio je Lovre Tanfara, a dvoznamenkasto društvo zaokružio je s 14 koševa i 6 skokova Ivan Vranjković.

Izvor: dio HKS, FOTO (KK Zadar)