Škrljevo je odigralo odličnu utakmicu i ubacilo čak 102 poena Gorici.

HT Premijer liga, 25.kolo:

Adria Oil Škrljevo-Gorica 102:85 (31:20, 17:24, 20:21, 34:20)

(Pilepić 25, Jelenković 25 / Ljubičić 19, Uljarević 17)

Škrljevo je šokiralo Goricu večeras u svojoj dvorani i ubacilo joj čak 102 poena. Pravu momčadsku utakmicu odigrala je ekipa Damira Rajkovića, koja je utakmicu riješila u posljednjoj četvrtini, koju je dobila sa 14 razlike. Gorici nije pomogao niti povratak Lovre Mazalina,

Već na početku utakmice Gorica nije imala odgovor na agresivnu igru domaće momčadi pa su se bekovi Gorice mučili sa Jelenkovićem i Pilepićem, koji su stvarali presing. Upravo je taj dvojac vukao Škrljevo i u napadu pa je domaćin ubacio 31 poen u uvodnih deset minuta. Gorica je obrambeno dobro odgovorila u drugoj četvrtini (samo 17 primljenih poena), no domaćin je i dalje imao vodstvo na poluvremenu.

Treća četvrtina je ponudila neizvjesnu borbu, bez nekog značajnijeg mijenjanja rezultatskoj tijeka pa se očekivalo da će posljednjih deset minuta biti odlučujuće. To se i dogodilo.

Malo po malo, Škrljevo je lomilo Goricu pa je u 35. minuti njihovo vodstvo bilo ponovno dvoznamenkasto (87:75) i tu je Gorica polako pucala, a Škrljevo odličnim napadačkim riješenjima pobjeglo za svega tri minute na 20 razlike i tako riješilo pitanje pobjednika. Konačnih 102:85 potpuno zasluženi za domaćina.

Toni Jelenković je sa 25 poena, 5 skokova, 6 asistencija i 3 osvojene lopte bio igrač utakmice, a isti broj poena inkasirao je i Fran Pilepić, uz 3 skoka, 3 asistencije i 2 osvojene lopte.

Krešimir Ljubičić je sa 19 poena i 9 skokova bio najbolji igrač Gorice, koja je danas imala čak 20 izgubljenih lopti.