JKL, 1.kolo: Uvjerljive pobjede Cibone, Zadra i Cedevite Junior, branitelj naslova Bosco također startao pobjedom

Odigrano je 1.kolo Jedinstvene kadetske lige.

Prošlogodišnji kadetski prvaci Bosco i ekipa Sonik Puntamike, osvajači brončane medalje, otvorili su ovogodišnje natjecanje jedinstvene kadetske lige. U zanimljivoj utakmici, pobjednik je odlučen tek u posljednjoj četvrtini, koju je Bosco dobio 22:16 i tako na najbolji mogući način otvorio novu sezonu. Marat Kos je sa 19 poena predvodio pobjendike, Mislav Šako je ubacio 14, dok su se kod poraženih istaknuli Šimun Lončar sa 15 te Andrija Diklan sa 10 poena.

Bosco-Sonik Puntamika 68:61

STATISTIKA:

Cedevita Junior se lako obračunala sa Vrijednosnicama. Osječani su uspjeli u prvom poluvremenu ubaciti samo 15 poena i nisu mogli odgovoriti na agresivnu igru domaće momčadi te visok tempo. Mladi Vitamini tako su već do poluvremena riješili pitanje pobjednika, a na kraju su slavili sa visokih 101:54. Noa Zemljić je ubacio najviše poena, 20, a Jakov Brkić 15. Kod gostiju, jedini raspoloženi bio je Gabrijel Flanjak sa 15 poena.

Cedevita Junior-Vrijednosnice Osijek 101:54

STATISTIKA:

Marsonia je na otvaranju ugostila ekipu Zadra, koja je na terenu opravdala ulogu favorita. Zadrani su već do poluvremena stekli prednost od čak 27 poena, što su u drugom dijelu povećali na konačnih +59, za drugu najuvjerljiviju pobjedu prvog kola. Vito Perković je predvodio pobjednike sa 22 poena, dok su po 19 dodali Manuel Dundović te Toni Torbarina. Sa 14 poena, Filip Sivrić je bio najučinkovitiji kod domaćina.

Marsonia-Zadar 47:106

STATISTIKA:

Cibona je opravdala status velikog favorita na gostovanju u 1. kolu kod Međimurja, jednog od najmlađih sastava lige (samo dva igrača 2005. godište). Slavili su uvjerljivu pobjedu od čak +62 razlike. Gosti su stigli na utakmicu samo sa 7 igrača budući da je trener Ivan Juran imao velikih problema s ozljedama. Međutim, njegovi glavni aduti pod košem 203 cm visoki Josip Pavković i dvometraši kapetan Luka Frančešević i Zvonimir Kujundžić bili su u sastavu i to je bilo dovoljno za dominaciju pod koševima uz sjajan šut za na kraju uvjerljivu pobjedu 59:121.

Luka Frančešević te Zvonimir Kujundžić su ubacili svaki po 21 poen za Cibonu, dok je Lovro Marčec sa 13 poena predvodio domaćine, iz 12 poena Nikole Hrena.

Međimurje-Cibona 59:121

STATISTIKA:

Košarkaši Stoje na najbolji su način debitirali u Jedinstvenoj kadetskoj ligi. Na startu prvenstva pred svojim su gledateljima svladali Šibenku rezultatom 95:74.

Stoja je vodila od početka do kraja utakmice, no konačnih 21 razlike nisu lako ostvarili jer je kvalitetna gostujuća momčad, predvođena sjajnim kapetanom Šibenke Antom Brajkovićem (28 koševa) sve do raspleta u trećoj četvrtini tiho prijetila preokretom. Šibenka se približila nA -3 u drugoj četvrtini, ali kadeti Stoje su brzo vratili prednost na osam razlike. Treću četvrtinu Stoja diže ritam igre i stvara dvoznamenkastu razliku. Zadnju četvrtinu igrači Stoje držali su pod kontrolom cijelo vrijeme i priveli utakmicu mirno kraju.

Roko Cetina je sa 27 poena bio najbolji strijelac pobjedničke ekipe, dok je Noel Mardešić ubacio 18, a vrijedi istaknuti i 17 poena i 15 skokova Petra Ivančića. Gostima nije pomogao ni sjajan učinak Ante Brajkovića, koji je ubacio 28 poena.

Stoja-Šibenka 95:74