JKL, 2.kolo: Marsonia slavila u Šibeniku, Zadar, Cibona i Cedevita Junior na 2/0, Cibonin Josip Pavković obilježio kolo

Kadeti su odradili 2.kolo Jedinstvene lige.

Nakon dva odigrana kola, Cibona, Zadar i Cedevita Junior su se izdvojili kao momčadi sa maksimalnim učinkom, dok je ekipa Sonik Puntamike ovaj vikend odradila dupli progam pa se nalazi na vrhu tablice sa 5 bodova iz tri utakmice.

Cibona je gostovala u Osijeku kod Vrijednosnica. Nakon prvog poluvremena domaćin je bio u igri, imao zaostatak od samo 8 poena, no igrači trenera Ivana Jurana su treću dionicu dobili 11 razlike i tako riješili pitanje pobjednika. Na kraju su slavili sa 23 razlike (64:87), a vrijedi istaknuti učinak Ciboninog dvojca. Zvonimir Kujundžić je utakmicu završio sa 30 poena i čak 15 skokova, dok je Josip Pavković ubacio 17 poena i uhvatio nevjerojatna 24 skoka, za konačnu valorizaciju 33, najvišu u ovom kolu. Osječane je predvodio raspoloženi Gabriel Flanjak, sa 25 ubačaja.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK-CIBONA 64:87

STATISTIKA:

Zadar je preko Međimurja došao do druge pobjede u sezoni. Nedorasli i mladi gosti nisu mogli parirati puno kvalitetnijoj momčadi sa Višnjika pa je bilo samo pitanje sa kolikim će minusom kući u Čakovec. Zadar je već na poluvremenu vodio ogromnih 62:17, a konačni rezultat je bio 116:43. Zadrani su među sobom rasporedili minutažu na sve igrače iz zapisnika, a Matija Zorić je na kraju bio prvi strijelac sa 16 poena.

ZADAR-MEĐIMURJE 116:43

STATISTIKA:

Sonik Puntamika je u prvoj utakmici bila uvjerljiva protiv Stoje, koja je slavila u prvom kolu protiv Šibenke, no u Zadru nisu imali previše šansi. Puntamičani su imali na poluvremenu +18, da bi u drugom poluvremenu tu razliku iskontrolirali i stigli do pobjede. Gosti su imali 24 izgubljene lopte pa i u toj činjenici mogu tražiti razloge ovako visokog poraza na kraju. Šimun Lončar je sa 20 poena bio prvi strijelac utakmice, dok je Nino Barić imao double-double učinak od 10 poena i 12 skokova.

SONIK PUNTAMIKA-STOJA 82:55

STATISTIKA:

U drugom susretu, Puntamičani su ugostili Međimurje, koje je zbog troškova putovanja spojilo gostovanje u Zadru i odradilo obje utakmice protiv oba kluba iz Zadra. Nisu se nažalost dobro proveli niti protiv Sonika, koji je već do poluvremena vodio 57:28 i tako riješio sve dvobje oko pobjednika. Konačni rezultat je bio 107:51, a istaknuli su se kod pobjednika Andrija Diklan sa 18 poena te Ante Čakarun sa 15 poena i 12 skokova.

SONIK PUNTAMIKA-MEĐIMURJE 107:51

STATISTIKA:

Zoran Huljev na klupi Šibenke niti u drugom kolu nije uspio uhvatiti pobjedu sa svojim momcima. Nakon poraza u Puli, bodove im je otkinula i Marsonija, koja je upisala veliku pobjedu na Baldekinu. Gosti iz Slavonskog Broda su odlično otvorili utakmicu, imali +10 nakon prvih deset minuta, malo to i povećali do poluvremena i lijepu priliku za povijesnom pobjedom. Malo po malo, Šibenka je stizala prednost gostiju, koja se, kako se bližio kraj utakmice, polako topila. Šibenka je tako prvo vodstvo imala u 36.minuti, nakon dvice Gabriela Pancirova (58:57), no gosti su to okrenuli u nekoliko minuta, poveli 58:62 u 38.minuti i bili nadomak pobjede. Nakon nekoliko uspješno izvedenih slobodnih bacanja, 46 sekundi prije kraja rezultat je bio 64:64 i gosti su imali napad. Prvi pokušaj nisu iskoristili, uhvatili su skok u napadu, no niti njega nisu realizirali, izborili su nakon toga prekršaj domaćih i Sven Pavić je ubacio jedno od dva bacanja za 64:65. Šibenka je imala posljednji napad, no nisu ga iskoristili i gosti su počeli slaviti veliku pobjedu.

Gabriel Pancirov je predvodio domaćine sa 25 poena, 10 skokova, 3 asista i 6 ukradenih, dok se kod gostiju istaknuo Fran Carević sa 19 poena i 11 skokova, dok je Filip Sekulić postigao 11 poena i uhvatio 15 skokova, a pridodao je i 6 asista.

ŠIBENKA-MARSONIA 64:65

STATISTIKA:

Zagrebački derbi između Cedevite Junior i Bosca je pripao mladim Vitaminima. Prva je četvrtina završila rezultatom 28:28, a onda je Cedevita u drugoj napravila tek mali rezultatski odmak do poluvremena (49:45). Dobili su momci u narančastim dresovima i treću četvrtinu, no to je još pred odlučujućih deset minuta, bilo daleko od riješenja pitanja pobjednika. No, potrudili su se prije svega u obrani nakon toga, dozvolili gostima samo 10 poena u posljednjoj četvrtini i sa svojih 20 ubačenih, došli do pobjede.

Matej Akrap je bio prvo ime susreta sa 22 poena i 13 skokova kod pobjedničke momčadi, dok gostima nije pomoglo ni 31 poen Marata Kosa.

CEDEVITA JUNIOR-BOSCO 93:75