JKL, 2.kolo: Medveščak na +27 protiv Splita, Mravi razbili Dubrovnik, Cibona i Zadar slavili u gostima

Odigrano je 2.kolo Jedinstvene kadetske lige.

Utakmicama drugog kola nastavljeno je novo izdanje Jedinstvene kadetske lige, u kojem bilježimo tri domaće i dvije gostujuće pobjede.

Kadeti Cibone slavili su na gostovanju u Šibeniku i tako upisali i drugu pobjedu u dva kola. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Cibona je prelomila utakmicu u drugom poluvremenu, kada su u jednom trenutku pobjegli na dvoznamenkastu prednost, koju su sačuvali do kraja utakmice i došli do nove pobjede.

Jere Jakić je predvodio pobjednike sa 26 poena, dok je kod poraženih najviše poena ubacio Jure Zeljak i to okruglih 20.

Zadar je gostovao u Osijeku kod Vrijednosnica, koje su se osladile bodovima na otvaranju ove sezone, pobjedom u Dubrovniku. Ovoga puta, kadeti Zadra za njih su bili prevelik zalogaj, a već u prvoj četvrtini gosti iz Dalmacije su imali +20, što su do poluvremena povećali na +24 i pitanje pobjednika bilo je potvrđeno. Nešto boljom trećom dionicom domaćin je malo smanjio razliku, no samo za na kraju pristojan poraz.

Luka Šipka je sa 22 poena predvodio poražene, a pobjednike Krešimir Marić sa 20 poena i 16 skokova.

Cedevita je protiv Kvarnera dobila sve četvrtine i u svakoj je povećavala prednost do konačnih +25, iako je Kvarner na poluvremenu zaostajao samo pet poena. Cedevita je ipak drugo poluvrijeme dobila sa 20 razlike…

Sa 14 poena kod pobjednika najbolji je bio Petar Zrilić, dok je najbolji kod gostiju bio Marko Arbanas sa 13 poena.

KA Mrav je preko Dubrovnika došla do nove pobjede. Mravi su pitanje pobjednika riješili kroz drugu i treću četvrtinu, koje su dobili sa 34:13 i tako si trasirali put ka pobjedi.

Stipe Obradović je sa 16 poena bio najučinkovitiji kod pobjednika, a kod gostiju Ivano Prlj sa 14 poena i 15 skokova.

Kadeti Medveščaka su preko Splita stigli do druge pobjede, a Žutima je ovo bio drugi poraz. Domaćini su imali na poluvremenu dobru koš zalihu od 10 poena, kroz treću četvrtinu su to podigli na +15, da bi u posljednjoj potpuno ugasili goste i na kraju slavili sa visokih 95:67.

Luka Santiago Stojić je sa 27 poena bio najbolji kod pobjednika, dok je Žute predvodio Matej Jukić sa 26 poena.