JKL: 207 poena u Varaždinu, Zadar na +40 protiv Splita, Cibona i Šibenka rutinski, FSV slavio u Zagrebu

Zanimljivo prvo kolo nove sezone JKL donijelo je nekoliko odličnih individualnih učinaka.

Donosimo pregled svih pet utakmica…

ŠIBENKA-SONIK PUNTAMIKA 109:86 (20:21, 37:19, 25:18, 27:28)

Šibenka nije imala previše problema protiv Sonika, a odličnu utakmicu je odigrao Juraj Pleadin koji je postigao 29 poena (šut 10/14), dodao je 7 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene, za valorizaciju 33.

ŠIBENKA: Pleadin 29, Lapić 6, Topić 6, Z.Ivišić 17, T.Ivišić 8, Antić 17, Bobek 9, Škugor 2, Grgurica 10, Šarić 2, Pulić 3

SONIK PUNTAMIKA: Mrkić 14, Rančev 7, Pavin 24, Muženjak 12, Brajčić 19, Kovačević, Škibola 5, Kraljević, Dugandžić, Stručić 2, Bubić 3, Martinov.

KOMPLETNA STATISTIKA:

KA OSIJEK-CIBONA 62:88 (13:18, 21:23, 16:19, 12:28)

Cibona je u Osijeku imala konstantno vodstvo od nekoliko poena razlike, a utakmicu je definitivno riješila u zadnjoj četvrtini, koju je dobila 16 razlike. Noa Svoboda je bio korak do triple-doublea i prvo ime susreta sa 27 poena (7/19 šut), 10 skokova, 8 asistencija i 2 ukradene lopte za valorizaciju 29. Osječane je predvodio Marin Jurić sa 26 poena i 8 skokova.

KA OSIJEK: Vojedilov 11, Pudar 6, Jurić 26, Novak 6, Mijatović 2, Krišto 2, Brezničar, Stojanović, Pušić 4, Čavar 1, Popović 4, Zec

CIBONA: Vujović 17, Mirković 2, Kalajžić 7, Svoboda 27, Kujundžić 2, Majdinović 19, Ujević, Dramalija 4, Kumanović 2, Mustafić, Linde 3, Belas 5

VINDIJA-CEDEVITA JUNIOR 104:103 -produžetak (20:9, 22:23, 26:29, 20:27, 16:15)

Prva četvrtina prošla je u znaku domaće momčadi, a ostatak utakmice pripao je Cedeviti koja je dobila sve tri četvrtine od kraja, no domaća momčad nije uspjela sačuvati dva puta prednost u zadnjoj minuti, Cedevita je tricom 19 sekundi prije kraja izborila produžetak. Tamo je tek viđena drama. Gosti su imali +7 na 1:31 do kraja, no domaćin je sa dvije uzastopne trice i dvicom došao do pobjede, gosti su promašili šut za pobjedu.

Za domaćine je odličnu utakmicu odigrao Matija Pavlic, koji je postigao 39 poena (šut 14/23), skupio 9 skokova i 5 asistencija, što mu je donijelo valorizaciju čak 41, dok su Cedevitu junior predvodili Luka Krajnović sa 35 poena (šut 14/21), kojima je dodao 5 skokova, čak 13 asistencija za valorizaciju čak 42, a odličan je bio i Andre Skelin sa dooble-double učinkom od 33 poena, uz čak 30 potrošenih lopti (15/30) i čak 22 skoka i 3 ukradene lopte (valorizacija 36).

VINDIJA: Kovačić 20, Košćak, Pavlic 39, Stajku 19, Čevra 6, Ostoić, Benotić 9, Breški, Kelemen, Ivanković, Mrvelj, Periša 11

CEDEVITA JUNIOR: Krajnović 35, Zanki 12, Bilić 3, Skelin 33, Mateković 6, Tišma, Čengić, Došen 2, Damjanić, Sabljić 12.

ZADAR-SPLIT 95:54 (19:12, 29:12, 21:12, 26:18)

Zadar se lako obračunao sa Splitom. Već do poluvremena je imao +19, a razlika je u drugom poluvremenu još viša porasla do konačnih +41.

Krševan Klarica je bio prvo ime kod Zadra sa 18 poena i 12 skokova, dok su goste predvodili Antonio Šantić sa 14 poena, 8 skokova i 4 asistencije, a i isti broj poena je postigao Ivan Prug, 16 uz 6 skokova.

ZADAR: Beljan 8, Brala 15, Horvat 12, Klarić 8, Klarica 18, Sikirić 12, Karamarko 6, Viduka, Zagoršak 3, Klimontowicz, Modrić 8, Lukić 5

SPLIT: Pekas 5, Bošnjak 5, Šantić 14, Klepo 1, Prug 14, Mamić, Lisica 5, Zebić, Čevra 4, Dubravčić 4, Šiško 2

RUDEŠ-FSV 85:96 (26:26, 27:23, 11:15, 21:32)

Zagrepčani su imali sve u svojim rukama nakon prvog poluvremena, no onda su u drugom sve prosuli. Gosti iz Rijeke dobili su drugo poluvrijeme sa 15 razlike i tako došli do pobjede.

Hasanbegović i Lebeda su postigli po 14 poena za Rudeš, dok je goste predvodio odlični Ante Volarević sa 34 poena, čak 16 skokova, 2 asistencija i 2 ukradene za valorizaciju 33.

RUDEŠ: Matić 13, Lebeda 14, Vuković 11, Šljivarić 9, Hasanbegović 14, Bunjevac 9, Mujanović 13, Gluhović, Ivanković, Golemac, Škara 2

FSV: Kostić, Sablić 19, Pepelar 2, Čošić 2, Volarević 34, Starčević 2, Čondrić, Volčanšek, Gašparac 15, Rajković 3, Veršić 19