JKL, 3.kolo: Cibona i Zadar i dalje bez poraza, Splitu i Kvarneru prve pobjede

Odigrano je 3.kolo Jedinstvene kadetske lige.

U 3.kolu rezultati su bili manje više očekivani.

Cibona je u gradskom obračunu, do sada neporaženih momčadi, bila bolja od Medveščaka u jednoj čudnoj utakmici. Medveščak je odigrano furioznu prvu četvrtinu, koju je dobio 14:33 i činilo se da se Cibona bliži prvom porazu. No, u drugoj četvrtini, Cibona je zaigrala puno bolje, razigrao se Bruno Bubalo pa je do poluvremena rezultat bio blizu egala (43:50). I onda je drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo Ciboni, koja je na kraju dobila drugih dvadeset minuta 53:36 i tako si osigurala treću pobjedu.

Bruno Bubalo je odigrao sjajnu utakmicu, sa 37 poena, 6 skokova i 6 asistencija, dok je kod gostiju najviše zabio Gabriel Kuzmić, i to 20.

CIBONA-MEDVEŠČAK 96:86

Kvarner je došao do prve pobjede u sezoni, i to protiv Šibenke, koja će na istu i dalje malo pričekati. Riječani su dobro ušli u utakmicu, dobili prvu četvrtinu 22:8 i stekli vodstvo, koje su gosti malo tek smanjili do poluvremena (43:34). Ipak, do kraja treće dionice, domaći su kadeti pobjegli gostima na +15 i tako si priskrbili za mirno odigraju posljednju četvrtinu.

Nino Kurević je sa 15 poena bio najbolji strijelac pobjedničke ekipe, dok su Šibenku prevodio sa po 16 poena Andrija Slavica, Toni Štampalija te Ivano Jelovčić.

KVARNER-ŠIBENKA 80:70

Cedevita Junior se bez većih problema domogla druge pobjede, ovoga puta na gostovanju u Dubrovniku. Već do poluvremena imali su Vitamini vodstvo 36:54, koje su do kraja utakmice još malo i povećali za konačnih 64:87.

Ivano Prlj je za Dubrovnik ubacio 19 poena, kod Cedevite najučinkovitiji Roko Grašo sa 20 poena.

DUBROVNIK-CEDEVITA JUNIOR 64:87

Derbi kola i derbi neporaženih, u Zadru su igrali domaćin i KA Mrav. Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali 21:24 vodstvo nakon prve četvrtine, no onda se domaća momčad razigrala i dobila drugu četvrtinu 28:16 i preuzela vodstvo. Mravi su ponovno odradili dobrih deset minuta treće četvrtine, a pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj četvrtini, koju je Zadar dobio 29:13 i tako si priskrbio treću pobjedu, a Mravima nanio prvi poraz u sezoni.

Luka Bičić je sa 31 poenom predvodio Zadar, a Ante Perić sa 23 goste iz Zagreba.

ZADAR-KA MRAV 98:75

Split se preko Vrijednosnica domogao konačno prve pobjede u sezoni. Prilično izjednačeno prvo poluvrijeme pripalo je minimalno gostima iz Osijeka (35:36), a onda su domaći igrači u trećoj četvrtini odigrali puno bolje u napadačkom dijelu i došli do 64:55, pred posljednju četvrtinu. Za dvije i pol minute Split je otišao na +12 i činilo se da neće biti problem zaključiti utakmicu, no gosti su malo po malo smanjivali zaostatak, došli na 71:68 u 35.minuti, a onda minutu prije kraja na 73:72. Žuti su tada izgubili loptu, gosti uspjeli šutirati dva puta za tri poena, neuspješno, Split je izborio bacanja, koja je oba promašio Ljubos i tako dao gostima još jednu šansu za pobjedom, no Šipka je promašio šut za tri i pobjeda je ostala na Gripama.

Matej Jukić je sa 25 poena predvodio Split, a Mata Vidaković Vrijednosnice sa 22 poena.

SPLIT-VRIJEDNOSNICE OSIJEK 73:72