JKL, 3.kolo: Pet uvjerljivih pobjeda favorita, Zadar i Bosco i dalje stopostotni

Donosimo pregled zbivanja u Jedinstvenoj kadetskoj ligi, gdje je igrano 3.kolo.

Kadeti su odigrali 3.kolo Jedinstvene lige, u kojem nije bilo iznenađenja pa su favoriti upisali svih pet pobjeda i to sa velikom razlikom.

ZADRU GRADSKI OBRAČUN PROTIV DIADORE

Gradski obračun odradili su Diadora i Zadar, a neizvjesnosti nije bilo. Zadar je već nakon prvih deset minuta potvrdio razliku u kvaliteti ove dvije momčadi i sa +16 otišao na prvi mali odmor, a njihova dominacija se nastavila i u nastavku susreta. Domaćin je tek u revijalnoj posljednjoj četvrtini uspio nešto jače parirati Zadru, no bez utjecaja na konačni rezultat. Na kraju uvjerljiva pobjeda Zadra od 45 razlike.

Kod pobjednika, Michael Ružić i Vito Perković su ubacili svaki po 24 poena, a obojica su imali i dvoznamenkast broj skokova (Ružić 11, Perković 10), dok su kod domaćina Filip Skelin i Ante Madunić ubacili svaki po 17 poena.

BOSCO POTVRDIO ULOGU FAVORITA PROTIV STOJE

Gosti iz Pule su u ovom susretu igrali sa šest igrača, od kojih su četvorica igrala svih četrdeset minuta i bilo je jasno da će takvim tempom teško parirati Boscu. Prvo je poluvrijeme ponudilo nešto više neizvjesnosti, imao je domaćin na poluvremenu +10, a onda u drugom poluvremenu konačno slomio goste. Imao je Bosco petoricu dvoznamenkastih igrača, a iskazali su se Bruno Bubalo, Marat Kos te Franko Biloš, za konačnih +22 momčadi Pavela Sovulja.

Marat Kos je utakmicu završio sa 18 poena, Bruno Bubalo je dodao 15 poena, 9 skokova i 9 asista, dok je Franko Biloš ubacio 14.

Roko Cetina je sa 34 poena bio najbolji kod gostiju, a Petar Ivančić je dodao 16.

SPLIT NA +41 PROTIV RADNIKA

Splićani su čvršće i angažiranije ušli u utakmicu protiv Radnika te ih odmah na startu slomili i otišli na visoku prednost, ostavivši im jako malo nade u nekakvo iznenađenje. Rezultat nakon prvih deset minuta je bio 30:9, a gosti su se u drugoj četvrti malo pribrali, tek za pristojnu četvrtinu (28:22). I u drugom poluvremenu se nastavila dominacija domaće momčadi, za konačno slavlje od 41 razlike.

Treba reći da su gosti šutirali nestvarnih 0/19 za tri poena, ali da su i igrali bez Juraja Brkića, koji je uz Bornu Katanovića, njihov najbolji igrač, što se i osjetilo na terenu.

Martin Krešić je sa 19 poena i 11 skokova bio najbolji kod Splita, Karlo Vidović i Roko Jemo su dodali po 14.

Radnik je predvodio Borna Katanović, koji je ubacio 18 poena.

CIBONA DO POLUVREMENA SVE RIJEŠILA PROTIV OSJEČANA

Cibona je ugostila Vrijednosnice Osijek u ovom kolu i nakon poraza u derbiju protiv Zadra, se vratila pobjedama. Već nakon prvog poluvremena stvari su bile jasne, imao je domaćin visokih 48:24, što se u drugom poluvremenu još dodatno podiglo, za konačnih 97:59.

Marko Kurečić je sa 16 poena bio najbolji strijelac Cibone, dok su po 15 dodali Josip Pavković te Josip Krizmanić.

Kod mladih Brokera, Filip Stojčić sa 13 i Mata Vidaković sa 10 jedini raspoloženi.

KA MRAV BEZ ZNAČAJNIJEG OTPORA ZA CEDEVITU

Novajlije u ligi, kadeti KA Mrav, nisu mogli značajnije parirati svojim vršnjacima iz Cedevite Junior, koja je već nakon prve četvrtine imala +22 (8:30), da bi to do poluvremena naraslo na visokih 15:55. U nastavku utakmice su svi igrači dobili priliku pa više nije bilo toliko agresivnosti i poena, no gosti su unatoč tome upisali uvjerljivu pobjedu od čak 55 razlike.

Do nje su ih vodili Dino Subašić sa 22 poena i 12 skokova, Tonko Škugor je bio blizu triple-doublea, 14 poena, 9 skokova i 9 asista, a Josip Tadić je bio treći strijelac ekipe sa 12 poena.

Ivan Bošnjak je sa 12 poena bio jedini dvoznamenkasti kod poraženih.