JKL, 4.kolo: Cibona sama na vrhu, Mravi deklasirali Split sa čak 50 razlike, Dubrovnik bez pobjede i dalje

Donosimo pregled 4.kola Jedinstvene kadetske lige.

Nakon 4.kola Jedinstvene kadetske lige na vrhu je sa maksimalne četiri pobjede ostala samo Cibona, s obzirom da je Zadar doživio poraz od Cedevite Junior.

Vitamini su vodili cijelu utakmicu, bili u boljem ritmu od Zadra i u nekoliko navrata imali i dvoznamenkastu prednost, koju su sačuvali do kraja i nanijeli gostima prvi poraz u sezoni.

Dorijan Ivanovski je sa 19 poena bio prvi strijelac Cedevite, a Luka Bičić sa 25 Zadrov…

CEDEVITA JUNIOR-ZADAR 80:73

Šibenka je prvu pobjedu u sezoni upisala u ovom kolu, i to protiv Dubrovnika, kojem je to četvrti poraz i momčad sa Juga je i dalje jedina koja nije okusila slast pobjede u ovoj sezoni. Dubrovčani su imali vodstvo na poluvremenu, no nisu ga uspjeli sačuvati do kraja i domaćin je preokretom došao do pobjede.

Toni Štampalija je bio najbolji kod pobjednika sa 31 poenom, a kod gostiju sa 19 poena Ivano Prlj bolji od ostalih.

ŠIBENKA-DUBROVNIK 69:63

Cibona je ugostila Kvarner i bila pred prvim porazom. Riječani su od početka bili bolja momčad, imali su na poluvremenu velikih +14 (29:43), u jednom trenutku treće četvrtine i +20, no malo po malo Cibona je smanjivala zaostatak. U posljednjih deset minuta ušlo se sa vodstvom gostiju 51:58, koji su držali prednost do posljednje dvije minute. Onda je Cibona uhvatila zalet i povela 71:70, da bi preciznim izvođenjem bacanja pobjedu donijeli Bruno Bubalo i Jere Jakić.

Jere Jakić je sa 31 poenom predvodio Cibonu, kod Kvarnera 18 poena Gabriela Kremenovića.

CIBONA-KVARNER 74:71

KA Mrav je dočekala Split i već nakon prve četvrtine imala ogromnih +21. Dobili su Mravi tih prvih deset minuta 38:17 i bilo je jasno da se gosti nemaju čemu nadati. Već do poluvremena rezultat je bio 59:30, a gosti su u drugom poluvremenu ubacili još manje poena, 20, te na kraju upisali poraz od čak 50 razlike. Treća je ovo pobjeda za Mrave, a treći poraz Splita u četiri kola…

Ante Perić je sa 19 poena bio najučinkovitiji kod pobjednika, dok je Matej Jukić sa 17 poena bio jedini raspoloženi kod Splita.

KA MRAV-SPLIT 100:50

Medveščak i Vrijednosnice su u prvih deset minuta ponudili dozu neizvjesnosti, a onda je domaćin u drugih deset minuta pojačao dozu agresivnosti u obrani, gosti ubacili samo 14 poena i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćina 50:37. Pobjednik je definitivno riješen u drugom poluvremenu, posebno u posljednjoj četvrtini koju je domaćin dobio sa 22 razlike i tako upisao treću pobjedu, dok su gosti iz Slavonije ostali i dalje na jednoj pobjedi u četiri kola.

Rino Brodar Tomljanović je sa 20 poena bio najbolji strijelac pobjednika, kod Vrijednosnica Luka Šipka sa 16 poena bolji od ostalih.

MEDVEŠČAK-VRIJEDNOSNICE OSIJEK 104:64