JKL, 4.kolo: Zadar, Cibona i Bosco došli do novih pobjeda, slavlje Diadore u Osijeku uz odličnu utakmicu Ante Madunića

Odigrano je 4.kolo Jedinstvene kadetske lige.

U pregledu 4.kola JKL, donosimo kratke izvještaje sa svih pet utakmica, a u ovom kolu nije bilo iznenađenja, favoriti su ostvarili nove pobjede, a Zadar i Bosco su i dalje jedini neporaženi nakon četiri kola.

DIADORA SLAVILA U OSIJEKU

Gosti iz Zadra su bolje otvorili utakmicu i imali vodstvo nakon prve četvrtine, no domaća je momčad u drugih deset minuta zaigrala puno bolje i na poluvremenu imala +7. Zadrani su nakon velikog odmora pojačali intenzitet u obrani, dozvolivši domaćinu samo 13 poena u trećoj četvrtini, a oni su za to vrijeme ubacili čak 27 i preuzeli konce igre. U posljednjoj četvrtini više nisu ispuštali vodstvo i na kraju su došli do svoje druge pobjede u ovoj sezoni.

Filip Stojčić je sa 22 poena predvodio domaćine, Nikola Martinović je dodao 21.

Diadoru je predvodio sjajni Ante Madunić sa 31 poenom, 16 skokova, čak 7 osvojenih lopti i 2 blokade, za konačnu valorizaciju od čak 46 bodova.

ZADAR BEZ VEĆIH PROBLEMA PROTIV MRAVA

Zadrani nisu imali previše problema protiv KA Mrav te su došli do nove, četvrte, pobjede u sezoni u isto toliko kola. Već do poluvremena su stvari bile riješene, imao je Zadar +22, što su u drugom dijelu dodatno podigli do konačnih visokih +52.

Andro Mirčeta je bio prvi strijelac kod pobjednika sa 22 poena, dok je Toni Josipović dodao 13.

Kod Mrava, Marin Gerovac sa 14 poena jedini raspoloženi.

CEDEVITINA ŠETNJA KROZ PULU

Cedevita Junior je gostovala u Puli kod Stoje. Nakon koliko toliko ravnopravne utakmice u prvom poluvremenu, u kojem je domaćin pružio dosta dobar otpor, kadeti Cedevite su definitivno pitanje pobjednika riješili u trećoj četvrtini, koju su dobili 29:11 i tu prednost sačuvali kroz posljednju četvrtinu.

Dino Subašić je za pobjednike upisao double-double učinak od 22 poena i 13 skokova, Jerko Križanac i Tonko Škugor su ubacili svaki po 14 poena.

Kod poražene Stoje, Roko Cetina je ubacio 24 poena.

CIBONA SIGURNA U KRIŽEVCIMA ZA TREĆU POBJEDU U SEZONI

Cibona je gostovala u Križevcima. Nakon prve četvrtine Cibosi su imali +6, da bi u drugoj četvrtini ubacili čak 31 poen i otišli na +18, što je dodatno usmjerilo utakmicu na njihovu stranu. Domaćin je u drugom poluvremenu bio konkurentan, iako je izgubio obje četvrtine, no konačnih +25 za Cibonu je rezultat loše igre domaćina u drugoj četvrtini.

Josip Pavković je sa 22 poena i 13 skokova predvodio Cibonu, Jere Jakić je dodao 16.

Kod Randika, najviše je pokazao Borna Katanović, 27 poena, 12 skokova, 5 asista, 6 osvojenih i 6 blokada, za valorizaciju 38 na kraju. Juraj Brkić je sa 18 poena bio drugi strijelac poražene momčadi.

MARAT KOS I BRUNO BUBALO POVUKLI BOSCO DO POBJEDE NAD SPLITOM

Zagrepčani su kontrolirali igru i rezultat protiv Splita, gotovo pa cijelo prvo poluvrijeme. Sve to radili su na krilima raspoloženog dvojca, Marat Kos-Bruno Bubalo, koji im je i donio na poluvremenu +13. Split je u trećoj četvrtini malo usporio utakmicu, čemu i svjedoči rezultat četvrtine (14:15), da bi domaći igrači u posljednjoj četvrtini ponovno podigli tempo, dobili četvrtinu 28:17 i na kraju upisali uvjerljivu pobjedu.

Marat Kos je utakmicu završio sa 25 poena i 8 skokova, a Bruno Bubalo sa 20 poena.

Split su predvodili Roko Jemo i Matej Jukić, svaki sa po 18 poena.