JKL, 4.kolo: Zadar na +56, Cedevita na +42, Cibona na +40 sa nevjerojatnim Lukom Frančeščevićem

Odigrana su tri susreta 4.kola JKL, jedna je utakmica odgođena, a jedna je već odigrana prije dva tjedna.

Cibona, Zadar i Cedevita Junior su u ovom kolu ostvarili uvjerljive pobjede.

Cibona se prošetala Baldekinom i upisala uvjerljivu pobjedu nad Šibenkom od čak 40 razlike, a utakmicu je obilježio nevjerojatni Luka Frančeščević, iz Ciboninih redova. Luka je utakmicu završio sa 40 poena, uz šut 14/18, slobodna bacanja je šutirao 11/13, uhvatio je 8 skokova, podijelio 3 asistencije, imao 3 osvojene i 3 izgubljene lopte. Sve to donijelo mu je nevjerojatnu valorizaciju čak 45.

Što se tiče same utakmice, Cibona je na poluvremenu već imala 18 razlike, što je u nastavku utakmice, predvođena Frančeščevićem, samo povećala za četvrtu pobjedu iz isto toliko utakmica.

Ante Brajković je sa 23 poena bio najbolji pojedinac kod Šibenke…

ŠIBENKA-CIBONA 70:110

STATISTIKA:

Slično kao i Cibona, kadeti Zadra su se prošetali kroz Osijek, protiv Vrijednosnica. Već nakon prve četvrtine, Zadar je imao vodstvo 32:9, što je do poluvremena naraslo na ogromnih 61:26 i sve je bilo jasno. Osječani su tek u trećoj četvrtini uspjeli izvući neriješen rezultat (14:14), da bi Zadar ponovno u posljednjih deset minuta ubacio u petu brzinu (33:12), za konačnih +56.

Gabrijel Flanjak je bio jedini raspoloženi kod domaćih sa 16 poena, dok je goste predvodio odlični Vito Perković sa 25 poena (11/13 šut), 10 skokova, 4 asista, 3 ukradene, 2 blokade i 2 izgubljene lopte, za konačnu valorizaciju 40.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK-ZADAR 52:108

STATISTIKA:

Cedevita Junior je upisala i treću pobjedu bez poraza svladavši u Domu košarke Cedevita Marsoniju 102:58. Kadeti Cedevite Junior već su na poluvremenu imali +39 (64:25) pa je pitanje pobjednika već tada bilo riješeno. Kod domaćih Toni Bilić 19 koševa uz asistenciju i 4 ukradene lopte, Noa Zemljić 17 koševa uz 2 skoka, 2 asista i krađu. Kod Marsonije Sven Pavić 23 koša uz 8 skokova i po 5 asistencija i ukradenih lopti.

CEDEVITA JUNIOR-MARSONIA 102:58

STATISTIKA:

KK SONIK PUNTAMIKAKK MEĐIMURJE (107:51)

utakmica je odigrana 23. siječnja 2022.

KK BOSCO  KK STOJA

Utakmica je odgođena po naputku HZJZ-a zbog pozitivnih nalaza igrača KK “Stoja” na COVID-19.