JKL: Cedevita slavila kod Bosca, pobjeda i poraz Vrijednosnica, Marsonija bolja od Šibenke

Kadeti su odradili 11.kolo svoje jedinstvene lige.

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi igrao se derbi 11. kola Jedinstvene kadetske lige između Bosca i Cedevite Junior. Nakon deset odigranih utakmica Cedevita Junior bila je treća s omjerom 8-2 i 18 bodova. S druge strane, Bosco se nalazio na četvrtom mjestu sa 7 pobjeda i 3 poraza (17 bodova).

Obje momčadi imale su imperativ pobjede u Trnskom, koja bi širom otvorila vrata prema završnici Prvenstva Hrvatske. Gosti su furiozno ušli u ovaj dvoboj i poveli 10:0. Prvi koš domaćina djelo je kapetana Svena Gavranovića, koji je realizirao slobodno bacanje (1:10). Gostujući sastav je u jednom trenutku imao najvećih +15 (5:20), ali domaća momčad kreirala je seriju 14:2 tako da se na mali odmor otišlo sa rezultatom 19:22.

U drugoj četvrtini Bosco je čak imao minimalnu prednost (24:22), ali Cedevita Junior uglavnom je imala susret pod svojom kontrolom i nije dopuštala iznenađenje u rezultatskom smislu. Na velikom predahu bilo je 34:39 za igrače trenera Nenada Kukića. Najbolji akteri prvog poluvremena bili su Tin Tikveša sa 11 koševa kod Bosca i Marko Ljubičić sa 17 poena kod Cedevite Junior.

U nastavku Cedevita Junior riješila je pitanje pobjednika i ogled mirno privela kraju. Uz to, upisala je treću uzastopnu pobjedu (Sonik Puntamika, Vrijednosnice Osijek, Bosco). Bosco je ovim porazom prekinuo niz od tri pobjede zaredom (Stoja, Šibenka, Sonik Puntamika).

Prvi strijelci ovog gradskog derbija bili su Ivor Vušak sa 17 za Bosco i Ljubičić sa 32 ubačaja za Cedevitu Junior.

Tekst: KK Bosco

BOSCO-CEDEVITA JUNIOR 71:88

STATISTIKA

U Osijeku kadeti Vrijednosnice Osijek i Šibenke odigrali utakmicu 15. kola. Domaći sastav je od prve četvrtine kontrolirao rezultat i vrlo zanimljivu utakmicu priveo kraju ostvarivši prvu pobjedu na domaćem terenu. Ekipa Šibenke cijelo je vrijeme pokušavala dostići rezultatsku prednost, međutim Brokeri su do samog kraja igrali agresivno u oba smjera.

Odličnu utakmicu za domaće je odradio Gabrijel Flanjak, koji je ubacio čak 41 poen za 35 minuta u igri. Sa druge strane, goste je predvodio Ante Brajković sa 36 poena.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK-ŠIBENKA 94:81

STATISTIKA:

Šibenka je spojila gostovanje u Slavoniji utakmicama u Osijeku i Slavonskom Brodu kod Marsonije, a kući se vraća sa dva poraza. U Slavonskom Brodu je domaćin prelomio utakmicu u trećoj četvrtinu, koju je dobio 27:11 i tako si trasirao put do pobjede, treće u ovoj sezoni.

Filip Sivrić je sa 19 poena bio najbolji strijelac domaćina, po 16 su ubacili Sven Pavić i Filip Sekulić. Goste je predvodio Filip Begić sa 20 poena.

MARSONIA-ŠIBENKA 80:69

STATISTIKA

Cibona je bez većih problema pobjedila Vrijednosnice, kojima je to bio drugi dvoboj u dva dana pa je i energija bila u padu. Cibosi su sve riješili u prvoj četvrtini, koju su dobili 38:13 i odmah je bilo jasno u kojem će smjeru ići utakmica. Na kraju, uvjerljiva pobjeda prvoplasirane momčadi sezone 97:68, do koje ju je vodio raspoloženi Martin Klarin sa 25 poena. Kod gostiju, Tin Grujić 20 poena…

CIBONA-VRIJEDNOSNICE OSIJEK 97:68

STATISTIKA

Zadar je slavio na gostovanju u Čakovcu, kod Međimurja, koje i dalje traži prvu pobjedu. Zadrani su bili uvjerljivi i pobjedili rezultatom 96:45, a do pobjede ih je predvodio Luka Bilokapić sa 16 poena, a Josip Badrak je ubacio 15 poena. Kod Međimurja, Ivano Rodek 13 poena.

MEĐIMURJE-ZADAR 45:96