JKL: Cedevita slavila u Osijeku, Cibona na +72, Zadar na +41, Bosco bolji od Sonika

Kadeti su odradili jubilarno 10.kolo u kojem nije bilo iznenađenja.

Šibenka je pobijedila momčad Stoje rezultatom 94:72. Otvaranje susreta bilo je tromo i sporo s obje strane, dosta se griješilo ponajviše u izgubljenim loptama i promašenim zicerima. Pred kraj četvrtine domaćini su se posložili u obrani te tako došli u blagu prednost +6 (17-11). Druga četvrtina igrala se s dosta oscilacija, prvo su Šibenčani dobro otvorili te otišli na +12 da bi pred kraj dobra igra gostiju smanjila domaću prednost na +8 (43-35). Domaćini su međutim do kraja treće dionice ubacili u brzinu više te iz dobre obrane brzim kontrama i vanjskim šutom riješili pitanje pobjednika +26 (80-54).

Mladi Puljani nisu se dali u zadnjoj dionici raspasti do kraja, te su ostavili srce na parketu da ublaže poraz, međutim prevelika je bila razlika da se konačni rezultat promijeni. Kraj susreta 94-72

Najbolji pojedinci kod domaćina: Ante  Brajković (38 poena, 9 skokova, 5 asistencija), Gabriel Pancirov (22 poena, 4 skoka, 4 asistencije), Vito Sutlović (16 poena, 16 skokova, 2 asistencije, 3 osvojene lopte).

Najbolji pojedinac kod gostiju: Roko Cetina (23 poena, 6 skokova, 1 asistencija).

STATISTIKA

U Osijeku su se sastale ekipe KK Vrijednosnice Osijek i KK Cedevita Junior. Vrlo zanimljiva utakmica, završila je pobjedom gostiju. Mladi Brokeri su pokazali kako se mogu u pojedinim fazama igre nositi sa puno jačim protivnikom. Agresivnost i borbenost u obrani, do poluvremena je učinila utakmicu zanimljivom i rezultatski. Nakon poluvremena, ekipa Cedevite rutinerski privodi utakmicu kraju. Konačan rezultat je bio 72:97 za goste iz Zagreba…

Gabrijel Flanjak je za domaćine ubacio 23 poena, dok su goste predvodili Marko Ljubičić sa 26 poena te Matej Akrap sa 25 poena.

STATISTIKA

Cibona je uvjerljivom pobjedom protiv Međimurja došla do desete pobjede. Gosti iz Čakovca nisu mogli mladim Cibosima parirati u niti jednom segmentu pa je na kraju razlika bila možda i prevelika, čak 72 za Cibonu (130:48).

Martin Klarin je za Cibonu uacio 21 poen, a Marko Antonio Alešković 20.

STATISTIKA

Zadar nije imao nikakvih problema protiv Marsonije. Već do poluvremena imali su prednost od 30 razlike, koju su do kraja utakmice održavali i na kraju povećali do konačnih 101:60. Na kraju su se svi igrači Zadra upisali u strijelce…

Luka Bilokapić je ubacio najviše kod Zadra, 15, a Niko Šare i Josip Bedrak po 13.

Kod Marsonije 23 poena Filipa Sivrića.

STATISTIKA

Bosco je slavio kod Sonik Puntamike, u jednoj neizvjesnoj i uzbudljivoj utakmici. Nakon prvog dijela, Sonik je imao poen viška, a gosti iz Zagreba to su potpuno nadoknadili u trećoj te poveli osam razlike. U posljednjoj četvrtini, domaćin se najbliže približio na -4, ali više od toga nije išlo, Bosco je iskontrolirao vodstvo i uzeo dva boda (57:62).

Marat Kos je sa 14 poena bio najbolji strijelac Bosca, po 12 su ubacili Vito Čretni te Ivor Vušak.

Kod domaćih Andrija Diklan prvo ime sa 13 poena, dok je 11 poena ubacio Frane Šango.