JKL: Cibona preokrenula Sonik, Zadar na +46, Cedevita na +40, Bosco na +39 u Slavonskom Brodu

Donosimo pregled 5.kola Jedinstvene kadetske lige.

Odigrano je svih šest susreta u Jedinstvenoj kadetskoj ligi, u sklopu 6.kola.

Cibona je gubila na svom terenu od Sonika veći dio utakmice, a nakon prve četvrtine gosti su imali +10, na poluvremenu +7, a na kraju treće +1. Ipak, Cibona je nakon svega nekoliko minuta posljednje četvrtine prešla u vodstvo, potpuno anulirala vodstvo gostiju, preuzela konce igre i na kraju upisala petu pobjedu, koja ju je ostavila samu na vrhu tablice sa stopostotnim učinkom.

Luka Frančeščević je ponovno odigrao odličnu utakmicu, sa 38 poena (15/25 šut), 5 skokova, 2 asista i 4 ukradene lopte. Kod Sonika, sa 26 poena je briljirao Šimun Lončar.

CIBONA-SONIK PUNTAMIKA 69:60

STATISTIKA:

Cedevita nije imala previše problema kod Međimurja u Čakovcu te je došla do uvjerljive pobjede od čak 40 razlike. Već do poluvremena su mladi Vitamini vodili 26 razlike i bilo je jasno da prostora za iznenađenje nema.

Marko Ljubičić je sa 19 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi.

MEĐIMURJE-CEDEVITA JUNIOR 48:88

STATISTIKA:

Odličnu utakmicu u Puli su odigrali kadeti Stoje i Vrijednosnica. Nakon prve četvrtine domaćin je imao +8, da bi u drugoj četvrtini gosti iz Osijek odigrali dobru obrambenu rolu, koja je im je donijela vodstvo na poluvremenu 43:47. Stoja je onda ponovno odigrala dobrih deset minuta pa je kraj treće četvrtine na semaforu pokazao rezultat 66:62. Neizvjesnu završnicu zakomplicirao je gostujući Gabrijel Flanjak sa dvije vezane trice za 83:79, na 1:30 do kraja. Nakon dva neiskorištena napada, isti je igrač ubacio dvicu za 83:81 dvanaest sekund prije kraja. Roko Cetina je za domaćine nakon toga ubacio jedno bacanje za 84:81, a Flanjak promašio tricu za eventualni produžetak.

Noel Mardešić je za Stoju ubacio najviše, 27 poena, uz 12 skokova, a odličnu statistiku je imao i Petar Ivančić, koji je ubacio 20 poena, imao čak 22 skoka, 2 asista, 2 ukradene, 3 blokade, ali i čak 10 izgubljenih lopti.

Spomenuti Gabrijel Flanjak je sa čak 37 poena bio prvi strijelac Vrijednosnica, uz čak 37 upućenih šuteva prema košu, 6 skokova i 5 ukradenih lopti.

STOJA-VRIJEDNOSNICE OSIJEK 84:81

STATISTIKA:

Zadar se lako obračunao sa Šibenkom, koja nikako nije mogla parirati momcima Maria Jeličića. Već do poluvremena je Zadar imao visoku prednost (57:30) i bilo je samo pitanje sa kolikim će minusom Šibenka kući. Na kraju je Zadar slavio sa čak 46 razlike.

Roko Lukić je sa 22 poena bio prvi strijelac Zadra, dok je Ante Brajković ubacio 26 za Šibenku, uz 21 poen Vite Sutlovića.

ZADAR-ŠIBENKA 117:71

STATISTIKA:

Bosco se prošetao kroz Slavonski Brod, s obzirom da igrači Marsonie nisu mogli značajnije parirati aktualnom prvaku. Do poluvremena je Bosco već imao +18, a Bosco je u posljednjoj četvrtini samo do kraja razbio domaćina (27:10).

Filip Sivrić je ubacio najviše poena za domaćina i to 14, kod pobjednika Marat Kos je ubacio najviše, 31.

MARSONIA-BOSCO 54:93