JKL: Ciboni derbi protiv Cedevite Junior, Soniku gradski derbi protiv Zadra, Marsonija slavila u Puli

Kadeti su odradili 6.kolo Jedinstvene lige.

Cibona je nakon ovog 6.kola ostala jedina neporažena momčad, nakon što je u velikom derbiju kola bila bolja od Cedevite Junior. Vitamini su bolje otvorili susret, dobili prvu četvrtinu 22:18, a onda se Cibona zagrijala i do poluvremena potpuno preokrenula vodstvo, za +7 nakon prvog poluvremena. U trećoj su četvrtini Cibosi pobjegli na +12 i to kroz posljednju četvrtinu samo održavali, za šestu pobjedu i maksimalan učinak.

Ponovno je odličan bio Luka Frančeščević, sa 28 poena i 10 asista, dok je kod Cedevite Noa Zemljić ubacio 18 poena.

CEDEVITA JUNIOR-CIBONA 80:90

STATISTIKA:

Bosco je upisao četvrtu pobjedu u sezoni, ovoga protiv Međimurja, koje nije moglo parirati branitelju naslova. Nakon izjednačene prve četvrtine, igrači Pavela Sovulja su drugu četvrtinu dobili čak 31:8 i stvari su u nastavku počele dobivati realan predznak. Na kraju visoka pobjeda od čak 52 razlike.

Marat Kos sa 26 poena i Ivor Vušak sa 25 poena, su predvodili Bosco. Kod gostiju, Franjo Kranjčec sa 11 poena jedini dvoznamenkasti…

BOSCO-MEĐIMURJE 107:55

STATISTIKA:

Šibenka je do svoje prve pobjede došla tek u šestom kolu i to protiv Vrijednosnica Osijek. Nakon nešto izjednačenijeg prvog poluvremena (44:35), momci sa Baldekina su u drugom poluvrmenu potpuno nadigrali goste iz Osijeka, dobili prvo treću četvrtinu 13 razlike, a onda i u posljednjoj bili bolji i upisali pobjedu od 23 razlike. Osječani su tako i dalje, uz Međimurje, jedini bez pobjede nakod šest odigranih utakmica.

Gabriel Pancirov je sa 26 poena bio najbolji kod Šibenke, dok je goste predvodio Gabrijel Flanjak sa 16 poena.

ŠIBENKA-VRIJEDNOSNICE OSIJEK 100:77

STATISTIKA:

Gradski derbi igran je u Jazinama, gdje je Sonik ugostio Zadar, koji je nakon prvih deset minuta imao vodstvo 19:4 i ništa nije upućivalo na to da će utakmica nakon toga otići i potpuno drugi smjer. Puntamičani su došli do daha u drugoj četvrtini, dobili ju 15:13 i unijeli malo neizvjesnosti u utakmicu, iako je Zadar i dalje imao +13. Zadržao je Zadar vodstvo i nakon kraja treće (35:42), a i na uvodu u posljednju četvrtinu su imali +11, no onda je krenuo njihov pad. Puntamičani su malo po malo smanjivali zaostatak, da bi 52 sekunde prije kraja, dvicom Šimuna Lončara došli u prvo vodstvo 52:51. Matija Zorić je nakon toga donio Zadru +1, da bi Martin Alić četiri sekunde prije kraja zabio polaganje za 54:53. Jurica Zagoršak je pokušao u posljednjem napadu tricom donijeti pobjedu Zadru, ali neuspješno.

SONIK PUNTAMIKA-ZADAR 54:53

STATISTIKA:

Marsonija je u Puli došla do svoje druge pobjede u sezoni. Puljani su dobro odradili prvo poluvrijeme, nakog kojeg su imali +8, a to je vodstvo društvo iz Slavonskog Broda kroz treću četvrtinu malo smanjilo pred ulazak u posljednjih deset minuta (62:57). Pet minuta prije kraja, Marsonija je došla do izjednačenja rezultata 68:68, nakon kojeg je krenuo njihov pozitivan niz. Uspjeli su sačuvati svoje vodstvo do samog kraja utakmice i upisati drugu pobjedu u šest utakmica.

Sven Pavić je odigrao odličnu utakmicu za Marsoniju, ubacivši 26 poena, dok je kod domaćih odličan bio Petar Ivančić sa 18 poena i čak 19 skokova.

STOJA-MARSONIA 79:84