JKL: David Pavin sa 44 poena razmontirao Cibonu, Cedevita ubacila 133 poena Stoji, Bosco slavio u Osijeku

Donosimo pregled 14.kola Jedinstvene kadetske lige.

Košarkaši kadetske ekipe Puntamike u susretu 14. kola Jedinstvene kadetske lige s uvjerljivih 80:75 nadigrali su vršnjake iz Zagreba, momčad Cibone. Nakon početne igre u kojoj je to izgledalo kao borba koš-za-koš, stiglo je poprilično brzo odvajanje Puntamičana koji su nakon rezultata 8:7 vlo brzo odlično igrom stigli do 20:10 i tu je zasnovana prednost od 14 poena prednosti koliko su imali nakon prvih deset minuta. Pokazalo se da izostanak Karla Križanca, jednog od ključnih igrača Cibone, ipak znači previše i na pogon sjajnog Davida Pavina mladi su Zadrani na veliki odmor išli uz +19 (55:36).

Loš šuterski dan ponajboljeg igrača, koji je u Zagrebu i prelomio prvi susret ove dvije ekipe, Luke Frančeševića pokazao se kao dodatna prepreka ‘Vukovima’ koji su znali pasti i do -22, ali ipak su se držali na minusu koji kao prvu znamenku ima broj jedna pa smo tako s +17 za Puntamiku ušli u zadnju dionicu utakmice u kojoj je puno toga već bilo riješeno. (izvor: KK Sonik Puntamika, foto: Andrej Jančijev).

David Pavin je na kraju ubacio 44 poena, uz 8 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene lopte te 2 blokade, za konačnu valorizaciju čak 46.

Kod Cibone, Zvonimir Kujundžić je ubacio 22, a Luka Frančeščević 21 poen.

SONIK PUNTAMIKA-CIBONA 85:70

STATISTIKA:

Cibona je posjet Zadru, završila utakmicom protiv Zadra, gdje je također doživjela poraz te tako turneju u Dalmaciji završila sa dva poraza. Košarkaši Zadra upisali su pobjedu od 15 razlike, a Cibona je već na poluvremenu imala -17, na kraju treće -22 i bilo je jasno da do pobjede ne mogu doći.

Roko Lukić je sa 23 poena prevodio pobjednika, dok je Luka Frančeščević sa 18 poena bio najučinkovitiji kod Cibone.

ZADAR-CIBONA 95:80

STATISTIKA:

Drugu vikend utakmicu odigrali su košarkaši Sonik Puntamike protiv vršnjaka iz KK Marsonia. Zadrani su ovaj susret igrali bez Davida Pavina, no i takvi su bili prejaki za goste iz Slavonskog Broda. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, domaćin je u drugom gostima dozvolio samo 18 poena, što je bilo dovoljno za pobjedu od 21 razlike.

Frane Šango je sa 18 poena bio njihov najbolji strijelac, dok je Marsoniju predvodio Filip Sivrić sa 20 poena.

SONIK PUNTAMIKA-MARSONIA 78:57

STATISTIKA:

Šibenka je ugostila, koje je dobro pariralo, iako su imali na poluvremenu zaostatak od 12 poena. No, odigrali su sjajnu treću četvrtinu, dobili ju 23:14 i u posljednjih deset minuta se ušlo sa samo +3 za domaćine. Tri minute prije kraja, Šibenka je imala 76:74 i onda u slijedeće dvije minute riješila sve dvojbe oko pobjednika. Brzom serijom 9:0, otišli su na 85:74 i na kraju upisali sigurnu pobjedu.

Gabirel Pancirov je sa 25 poena bio najbolji strijelac Šibenke, dok je Međimurje predvodio Franjo Kranjčec sa 21 poenom.

ŠIBENKA-MEĐIMURJE 85:76

STATISTIKA:

Cedevita Junior je bila brutalna u Puli, kod Stoje. Nakon prilično izjednačene prve četvrtine (30:34), gosti iz Zagreba su drugu dionicu dobili nestvarnih 36:6 i dali naznake uvjerljive pobjede. U drugom su poluvremenu ubacili još 63 poena, za ukupnih 133 i pobjedu od čak 63 razlike.

Odlične utakmice odradili su Matej Akrap, koji je utakmicu završio sa 37 poena i čak 19 skokova, dok je Noa Zemljić ubacio 35 poena za goste.

STOJA-CEDEVITA JUNIOR 70:133

STATISTIKA:

Zanimljivu utakmicu u Osijeku su odigrali Vrijednosnice i Bosco. Sve do posljednje četvrtine nije se znalo na čiju će stranu otići utakmica, a onda su branitelji naslova iz Zagreba, igrači Bosca, na početku posljednje četvrtine napravili ključnu seriju 14:0 i došli do pobjede.

Gabrijel Flanjak je za domaće ubacio 36 poena, dok su po 23 kod Bosca ubacili Ivor Vušak te Marat Kos.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK-BOSCO 66:75