JKL: Druga pobjeda Vrijednosnica, Zadar deklasirao Cedevitu, a Cibona Marsoniju

Odigrana su četiri susreta 9.kola Jedinstvene kadetske lige.

Vrijednosnice su do druge pobjede u sezoni došli na gostovanju u Čakovcu, kod Međimurja. Već u prvoj četvrtini gosti su imali +15 (8:23), u drugoj četvrtini domaćin je bio nešto konkurentniji, ali onda su u trećoj četvrtini momci trenera Zorana Andrića odigrali najboljih deset minuta (18:34) i zaključili utakmicu.

Sa 16 poena ih je predvodio Gabrijel Flanjak, 15 je dodao Jakov Matuzović, a Tin Grujić 14.

Kod domaćina, Ivano Rodek 16 poena, Nikola Hren 15.

MEĐIMURJE-VRIJEDNOSNICE OSIJEK 55:89

STATISTIKA:

U utakmici 7.kola, Cedevita Junior je gostovala u Zadru i nije se dobro provela. Domaćin je već nakon prve četvrtine imao +17, a do poluvremena +24 i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Da stvari po goste iz Zagreba budu još gore, pobrinuo se domaćin i u trećem periodu (36:17), a na kraju su mladi Vitamini kući otišli sa minusom od 44 poena.

Vito Perković je bio prvo ime Zadra sa 22 poena, dok je Jurica Zagoršak ubacio poen manje, 21.

Marko Ljubičić 15 kod Cedevite, 14 su ubacili Noa Zemljić te Matej Akrap.

ZADAR-CEDEVITA JUNIOR 116:72

STATISTIKA:

Vitamini su spojili gostvanje u Zadru te su odradili i utakmicu 9.kola protiv Sonik Puntamike i ovoga puta bili uspješniji. Dobro otvaranje utakmice im je donijelo vodstvo kroz cijelu utakmicu, a u samoj završnici domaća se ekipa u dva navrata približila na pet poena zaostatka, no više od toga nije išlo i gosti su kući otišli pjevajući.

Šimun Lončar je sa 20 poena bio prvo ime Sonika, dok su Cedevitu predvodili Matej Akrap sa 18 te Noa Zemljić sa 17 poena.

SONIK PUNTAMIKA-CEDEVITA JUNIOR 51:58

STATISIKA:

Bosco je u svojoj dvorani ugostio Stoju (zaostala utakmica 4.kola) te upisao na kraju petu pobjedu. Gosti su bolje otvorili utakmicu, nakon prve četvrtine imali vodstvo 17:21, no onda se domaćin probudio, dobio drugu dionicu 28:16 i preuzeo vodstvo. U nastavku utakmice domaća je momčad kontrolirala rezultat, imala konstantno dvoznamenkasto vodstvo, a gosti su u posljednjim minutama uspjeli tek ublažiti poraz.

Ivor Vušak je sa 24 poena bio prvi strijelac kod Bosca, dok je Vito Čretni ubacio 17.

Kod gostiju, Noel Mardešić prvo ime sa 27 poena, dok su po 14 ubacili Martin Banko te Petar Ivančić.

BOSCO-STOJA 86:78

STATISTIKA:

Cibona nije imala previše problema protiv Marsonije te je upisala devetu pobjedu iz isto toliko utakmica. Kontrolirali su Cibosi svoje vodstvosa početka utakmice sve do kraja poluvremena (40:30), a onda su u drugom poluvremenu stečenu prednost još podigli do konačnih +33.

Josip Pavković je sa 22 poena predvodio Cibonu, Zvonimir Kujundžić je bio drugi strijelac sa 20 poena.

Filip Sivrić je sa 15 poena bio prvi strijelac gostiju, po 14 su ubacili Sven Pavić te Fran Carević.

CIBONA-MARSONIA 84:51

STATISTIKA:

Utakmica Zadar-Stoja će se odigrati 19. ili 20.03, a utakmica Šibenka-Bosco 18.03.