JKL: Riječanima bodovi iz Varaždina, Zadar i Cibona sigurni, Šibenka lako protiv Splita

Nije bilo previše iznenađenja uz 8.kolu Jedinstvene kadetske lige.

ŠIBENKA-SPLIT 93:67 (24:22, 30:17, 26:5, 13:23)

(Antić 29, Pleadin 16 / Pekas 17, Šiško 15)

Dalmatinski derbi između Šibenke i Splita je pripao naračnastima, koji su bez problema došli do nove pobjede. Imala je Šibenka ogromnih +36 na ulasku u zadnju četvrtinu, a gosti su u zadnjih deset minuta tek smanjili razliku.

Odličnu utakmicu za Šibenku je odigrao Frane Antić, koji je postigao 29 poena (šut 10/15), prikupio čak 20 skokova (10 u obrani, 10 u napadu) za konačnu valorizaciju 43. Kod gostiju, koji su igrali bez Antonia Šantića, najbolji pojedinac bio je Josip Pekas sa 17 poena.

KOMPLETNA STATISTIKA:

ZADAR-RUDEŠ 100:62 (32:15, 24:16, 25:19, 19:12)

(Sikirić 18, Beljan 13 / Vuković 16, Vujatović 11)

Zadar nije imao nikakvih problema protiv Rudeša. Utakmica je bila lišena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti pa su tako svi igrači Zadra imali minutažu, dok su oni najbolji, prepustili svoje mjesto suigračima koji manje igraju. U tom sustavu, Sikirić je s 18 poena bio prvo ime kod Zadra, a Vuković sa 16 poena kod Rudeša.

KA OSIJEK-CEDEVITA JUNIOR 60:72 (10:12, 19:23, 17:19, 14:18)

(Pudar 20, Vojedilov 15 / Došen 18, Jelavić 15)

Mladi Vitamini su sigurno prošli kroz Osijek. Dobili su sve četvrtine i upisali pobjedu. Osječani su bili u konstantnom zaostatku od deset i više poena, osim krajem prvog poluvremena kada su se primakli na -5 (35:40). Ipak više od toga nije išlo i Cedevita je do kraja čuvala stečenu razliku i zasluženo slavila. Ivan Pudar je bio najbolji kod domaće momčadi sa 20 poena, dok je goste predvodio Lovro Došen sa 18 poena.

VINDIJA-FSV 85:87 (18:24, 27:22, 19:21, 21:20)

(Pavlic 40, Benotić 12 / Volarević 27, Kostić 20)

Zanimljiva i neizvjesna utakmica se igrala u Varaždinu. Prilično napadački raspoložene obje ekipe, sa izrazitim pojedincima, Matijom Pavlicom kod Vindije i Antom Volarevićem kod FSV-a, obilježili su ovu utakmicu. Neizvjesno prvo poluvrijeme na kraju je minimalno otišlo na stranu momčadi iz Rijeke, no prave drame tek su krenule u drugom poluvremenu. Riječani su u nekoliko situacija pobjegli domaćinu na +6, no uporni domaćini su preko Pavlica uspjeli malo smanjiti zaostatak. Sa druge strane, dvojac Volarević-Kostić je kroz svega nekoliko minuta zadnje četvrtine odveo goste na +14 (66:80) u 36.minuti i tako se utakmica prelomila. No, da to ne bude kraj, potrudila se domaća ekipa koja se ponovno vratila iz mrtvih i gotovo pa potpuno izjednačila. Trideset sekundi prije kraja Pavlic je tricom smanjio na 85:87, a u napadu za goste Sablić je promašio tricu, Stajku za domaće uhvatio loptu, ali njegov posljednji šut za dva nije našao put kroz obruč i pobjeda je otišla u Rijeku.

Matija Pavlic je za domaće upisao 40 poena (šut 14/22) te skupio 6 skokova, 2 asista i 2 ukradene, dok je goste predvodio Ante Volarević sa 27 poena (šut 10/16), 10 skokova i 5 asista.

CIBONA-SONIK PUNTAMIKA 114:72 (21:20, 27:20, 36:16, 30:16)

(Kujundžić 31, Vujović 24 / Pavin 31, Mrkić 28)

Cibona je na kraju deklasirala Puntamičane sa +42, iako prvo poluvrijeme nije sugeriralo takav debakl gostiju. Samo +8 je imala Cibona na poluvremenu, a u tom periodu gosti su se dobro držali, zahvaljujući prije svega Pavinu i Mrkiću, koji su postigli većinu njihovih poena. U drugom su dijelu stvari sjele na svoje mjesto, Cibona je ubacila u višu brzinu i potopila goste do kraja sa 66 postignutih poena za 20 minuta.

Luka Kujundžić je bio njihov prvi strijelac sa 31 poenom, dok je goste predvodio David Pavin sa 31.