JKL: Tri gostujuće pobjede, Cibona se vratila pobjedama, Bosco na +40 u Puli

Kadeti su ovog vikenda odradili četiri utakmice, od kojih su tri gostujuće pobjede upisane.

Sonik Puntamika bila je protivnik Međimurja u 13. kolu Jedinstvene kadetske lige u utakmici u Čakovcu. Gosti iz Zadra koji kandidiraju za završni Final Four, u prošlom kolu su dobili do tada nepobjedivu Cibonu, opravdali su status favorita i u Čakovcu i stigli do uvjerljive pobjede 98-52. Kadeti Međimurja pružili su dobar otpor Zadranima samo u prvoj četvrtini u kojoj su gosti stekli prednost od desetak razlike tek u samoj završnici. Međutim, u naredne dvije četvrtine je gostujući sastav odigrao odlično, posebice raspoloženi Barić koji je zabijao sa svih pozicija i prednost gostiju otišla je „u nebo“.

U zadnjoj četvrtini opet je Međimurje odigralo dobro i kvalitetno, posebice kad je gostujući trener dao priliku igračima koji su manje igrali u prethodnih 30 minuta i koji su istog godišta kao što su domaći.

Franjo Kranjčec je bio jedini raspoloženi kod domaćih sa 15 poena, dok je goste predvodio Nino Barić sa 31 poenom.

MEĐIMURJE-SONIK PUNTAMIKA 52:98

STATISTIKA:

Cedevita Junior je gostovala u Slavonskom Brodu te domaćoj Marsoniji nije ostavila previše šansi. Već do poluvremena gosti su imali +19, to su održavali u drugom poluvremenu te na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu, do koje ih je predvodio dvojac Matej AkrapMarko Ljubičić, koji su svaki ubacili po 14 poena.

Sven Pavić je sa 24 poena bio najbolji strijelac domaće momčadi.

MARSONIA-CEDEVITA JUNIOR 61:85

STATISTIKA

Šibenka je pružila vrlo dobar otpor kadetima Cibone. Cibosi su tek u posljednjoj četvrtini uspjeli do kraja slomiti goste, iako je kontrola rezultata u većini susreta bila na njihovoj strani, no Šibenka je cijelo vrijeme bila “tu negdje”. Četiri minute prije kraja Cibona je imala 72:66, a onda mini serijom 7:2 otišla na +11 i riješila pitanje pobjednika.

Josip Pavković je sa 24 poena i 14 skokova bio najbolji pojedinac Cibone, dok je Zvonimir Kujundžić dodao 23 poena.

Šibenku je predvodio Ante Brajković, koji je na kraju ubacio čak 41 poen, ali uz ogromnu potrošnju lopti, uzeo je čak 34 šuta na koš .

CIBONA-ŠIBENKA 85:73

STATISTIKA

Stoja nije mogla značajnije parirati kadetima Bosca, koji su već do poluvremena u Puli imali 20 razlike prednosti. Popuštanja nikakvog nije bilo niti u drugom poluvremenu pa su na kraju domaćinu ubacili čak 102 poena.

Stoju je predvodio Noel Mardešić sa 21 poenom, a pobjednike Ivor Vušak sa 20 poena. Zapaženu rolu odradio je i Tin Tikveša, koji je ubacio 17 poena i uhvatio 11 skokova.

STOJA-BOSCO 62:102