JKL: Vindija u vrhu sa velikanima, Pleadin 36, Klarica 34, Pavlic 34, Skelin 30…

I drugo kolo JKL je donijelo nekoliko fantastičnih individualnih učinaka, četiri ekipe su se izdvojile na vrhu tablice.

CEDEVITA JUNIOR-ZADAR 99:111 (22:29, 28:21, 20:30, 29:31)

Košarkaši Zadra slavili su u Domu košarke Cedevita u 2. kolu Jedinstvene kadetske lige svladavši Cedevitu Junior 99:111. Bolje su gosti otvorili utakmicu no kadeti Cedevite Junior povezali su igru u obrani i napadu te došli do izjednačenja 36:36 nakon 4 minute igre u 2. četvrtini. U međuvremenu je zbog reakcije s klupe isključen domaći trener Anđelko Matov te je momčad do kraja utakmice vodio pomoćni trener Bože Radoš. Domaći su u konačnici i poveli u nekoliko navrata a poluvrijeme je završilo s neodlučenih 50:50. U nastavku, Zadar je stalno vodio do desetak razlike, no u samoj završnici Cedevita Junior se primaknula na samo -3 (96:99) 2 i pol minute do kraja. Ipak, Zadar je koncentrirano okončao susret jer pokušaji trica domaćina i preokreta rezultata u kratkom vremenu nisu bili uspješni. Kod pobjednika Krševan Klarica je ubacio 34 koša uz 7 skokova i asistenciju. Antonio Sikirić je uz 25 poena imao 8 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte. Ante Beljan je uz 21 poen imao i 14 skokova, a Domagoj Horvat uz 20 poena, 7 asistencija i 10 ukradenih lopti. Domaće su predvodili Andre Skelin sa 30 koševa, 12 skokova, asistencijom i 3 ukradene lopte i Vice Zanki sa 26 koševa, 8 skokova, 4 asistencije.  1 krađom i blokadom.

CEDEVITA JUNIOR: Krajnović 18, Zanki 26, Došen 3, Skelin 30, Mateković 7, Tišma 13, Čengić, Bilić, Damjanić, Sabljić 2, Šimunović

ZADAR: Beljan 21, Horvat 20, Klarić 2, Sikirić 25, Klarica 34, Karamarko 1, Viduka, Zagoršak 4, Klimontowicz 4, Modrić 2, Lukić

KOMPLETNA STATISTIKA:

Izvor: KK Cedevita junior

KA OSIJEK-ŠIBENKA 66:94 (15:25, 20:20, 19:27, 12:22)

Šibenčani su imali na poluvremenu u Osijeku +10, a tu su razliku u drugom poluvremenu još povećali do konačnih +28. Dobro se domaćin držao u prvom dijelu, no već krajem treće četvrtine bilo je jasno da ne mogu do pobjede pa su svi igrači trenera Tucakovića dobili priliku da igraju.

Filip Novak je sa 23 poena bio prvi strijelac kod domaćina, dok je goste predvodio odlični Juraj Pleadin sa 36 poena, 13 skokova i 9 asistencija.

KA OSIJEK: Vojedilov 11, Pudar 9, Jurić 11, Novak 23, Mijatović 2, Krišto 2, Brezničar, Stojanović, Pušić 8, Čavar, Popović, Zec

ŠIBENKA: Antić 7, Pleadin 36, Lapić 14, Topić 5, Z.Ivišić 17, Bobek 7, Škugor 2, Grgurica 2, Šarić 4, Pulić

SONIK PUNTAMIKA-VINDIJA 65:92 (17:16, 13:22, 21:26, 14:28)

Zadrani su samo u prvoj četvrtini parirali gostima iz Varaždina, a onda su se njihovi motori ugasili, gostujući upalili i to je bilo to. Ekspresnih +8 na poluvremenu za Vindiju su u drugom poluvremenu prerasli u potpunu dominaciju i nabijanje razlike, do konačnih +27 i najugodnije iznenađenje u ova dva kola.

David Pavin je kod domaćih sa 21 poenom bio prvi strijelac, dok je Juraj Brajčić imao double-double učinak od 15 poena i 13 skokova.

Kod gostiju odličan Matija Pavlic sa 34 poena, 11 skokova i 6 asista, valorizacija 40.

SONIK PUNTAMIKA: Mrkić 9, Rančev, Pavin 21, Muženjak 17, Brajčić 15, Kovačević, Škibola 3, Kraljević, Dugandžić, Stručić, Bubić, Peričin

VINDIJA: Kovačić 15, Pavlic 34, Benotić, Stajku 19, Čevra 19, Ostoić, Breški, Kelemen, Ivanković, Mrvelj, Periš 5

CIBONA-FSV 89:85 (23:14, 19:26, 24:20, 23:25)

Cibona se dobro namučila kako bi došla do pobjede nad momčadi FSV koja je u prošlom kolu već odnijela jednu pobjedu iz Zagreba (Rudeš). Izjednačeno prvo poluvrijeme, Cibona je prelomila u trećoj četvrtini, da bi stečenu prednost sačuvala do kraja utakmice i došla do druge pobjede.

Noa Svoboda je ponovno bio najbolji strijelac sa 23 poena, no odličnu utakmicu odigrao je Filip Kajalžić sa 19 poena i čak 14 skokova.

Kod gostiju Ante Volarević sa 27 poena prvo ime.

CIBONA: Svoboda 23, Kumanović 2, Vujović 11, Kalajžić 10, Hajdinović 12, Dramalija, Uljević, Linde, Mirković 9, Kujudnžić 3, Belas 2, Vučić 8

FSV: Volarević 27, Kostić 11, Sablić 2, Pepelar 11, Ćošić 2, Starčević, Gašparac 13, Veršić 14, Volčanšek, Rajković 5, Matić, Ivančević

SPLIT-RUDEŠ 83:60 (19:11, 26:13, 14:19, 24:17)

Žuti su bez previše problema odradili utakmicu protiv Rudeša. Nakon uvjerljivog poraza u Zadru u prvom kolu, ovakva utakmica im je trebala za povratak samopouzdanja. +21 na poluvremnu malo su povećali u drugom dijelu i zasluženo slavili.

Antonio Šantić sa 20 poena je bio njihovo prvo ime, dok je goste predvodio Adin Hasanbegović sa 19 poena.

SPLIT: Pekas 15, Bošnjak 9, Lisica 8, Šantić 20, Prug 11, Mamić, Čevra 3, Klepo 13, Dubravčić, Šiško 2

RUDEŠ: Matić 16, Lebeda 5, Vuković 3, Hasanbegović 19, Šljivarić 6, Bunjevac 2, Mujanović 2, Ivanković 1, Golemac 3, Škara 3