JKL: Zadar i Bosco i dalje stopostotni, Cibona slavila na Gripama, KA Mrav bolja od Radnika

Donosimo pregled zbivanja u Jedinstvenoj kadetskoj ligi.

Pet utakmica je odigrano u Jedinstvenoj kadetskoj ligi, a favoriti su i u ovom kolu ostvarili očekivane pobjede.

ZADAR SIGURNO KROZ PULU

Kadeti Zadra su uspješno prošli i gostovanje u Puli. Nakon +11 u prvom poluvremenu, u trećoj četvrtini domaćin je zaigrao nešto bolje, čak uspio održati egal u tih deset minuta, no nije bilo više snage za eventualan preokret i Zadar je na koncu slavio sa 14 razlike.

Toni Josipović je ubacio 21 poen, 17 je dodao Roko Zdrilić.

Poraženu Stoju je predvodio Vito Mlatac, također sa 21 poenom, Noel Mardešić je dodao 19.

OSLABLJENE VRIJEDNOSNICE NISU MOGLE PARIRATI MLADIM VITAMINIMA

Cedevitini kadeti su u Osijeku već nakon prve četvrtine imali visokih 33:13 i bilo je jasno kuda će dva boda iz Osijeka. Oslabljeni domaćin nije mogao pružiti značajniji otpor pa je utakmica na kraju završila sa visokih 105:52 za goste iz Zagreba.

Filip Stojčić je ubacio najviše, 15, za domaćine, dok je goste predvodio Luka Horvatić sa 20 poena.

DVOBOJ NOVAJLIJA U LIGI U KRIŽEVCIMA PRIPAO MRAVIMA

U Križevcima su se susrele dvije ekipe kojima je ovo premijerni nastup u JKL. Gosti iz Zagreba su od početka susreta nametnuli svoj ritam, što se osjetilo na rezultatu nakon prvih dvadeset minuta, imali su vodstvo 27:43. Ništa lošije gosti nisu igrali niti u drugom poluvremenu. Kontrolirajući rezultat, u posljednjoj četvrtini su u jednom trenutku imali i 20-ak poena razlike, a domaćin i dalje danak plaća u tome što osim Juraja Brkića i Borne Katanovića, nema kvalitetnih igrača koji mogu parati svojim vršnjacima. I to se na kraju osjetilo i u ovoj utakmici, koju su gosti na kraju zaključili pobjedom 66:75.

Brkić je sa 34 poena bio prvo ime domaćina, Katanović je ubacio 24 i imao 11 skokova.

Pobjedničku ekipu predvodio je Luka Kustura sa 18 poena, Ivan Bošnjak je dodao 16.

BOSCO TEK U POSLJEDNJOJ ČETVRTINI SLOMIO DIADORU

Zagrepčani su u dosadašnjem dijelu sezone neporaženi, a u ovom su kolu opasno visjeli protiv Diadore. Nakon +13 na poluvremenu za Bosco, gosti su se razbudili te uspavali domaćina i dobili treću četvrtinu čak 29:14 i preuzeli vodstvo. No, domaći su na početku posljednje četvrtine napravili seriju 10:2 za manje od pet minuta i prešli ponovno u vodstvo. Upravo ta serija se pokazala ključna te svoje vodstvo više do kraja utakmice nisu ispustili, a gosti će sigurno još dugo žaliti za propuštenom prilikom…

Bosco je predvodio sjajni Bruno Bubalo sa 23 poena, 14 skokova i 7 asista, Luka Petranović je ubacio 15.

Kod gostiju, 19 poena Ante Madunića.

CIBONA SLAVILA NA GRIPAMA UZ 100 UBAČENIH POENA

Split i Cibona su odigrali svoj susret na Gripama, koji je bolje otvorila gostujuća momčad, koja je imala nakon prve četvrtine +9, a do poluvremena +17. Kadeti Splita su tek u trećoj četvrtini pokazali znakove buđenja i raspoloženja pa su taj dio utakmice dobili 30:18 i vratili malo neizvjesnosti u susret. U posljednjoj četvrtini Split se primaknuo prvo na dva poena razlike, Cibona malo odmakla ponovno, Split najbliže nakon toga došao na -6 i više od toga nije išlo. Cibona je sa 100 ubačenih poena otišla kući sa dva boda.

Josip Pavković je ubacio 23 za Cibonu, Filip Ferderber 21.

Za Split, Karlo Vidović čak 28, Roko Jemo 18 poena.