JKL: Zadar i Cibona na 6/0, Split na +50, Klarica, Brala, Šantić, braća Ivišić i Volarević obilježili kolo

Zadar i Cibona su se izdvojili na vrhu sa maksimalnim učinkom od šest pobjeda.

Na tablici su nakon ovog kola Zadar i Cibona jedini sa maksimalnim učinkom od 6 pobjeda, a upravo će se ovaj dvojac susresti u slijedećem kolu u Zadru.

KA OSIJEK-FSV 77:90 (19:17, 9:22, 24:34, 25:17)

(Pudar 21 / Volarević 27)

Kolo su otvorili KA Osijek i FSV utakmicom u Osijeku. Osječani su dobro otvorili utakmicu i imali +2 nakon prve četvrtine, no pad u njihovoj igri gosti su iskoristili i drugu četvrtinu dobili čak 13 razlike, a utakmicu su definitivno prelomili u trećoj četvrtini. Nju su naime dobili deset razlike i tako si trasirali put do pobjede. Pudar je sa 21 poenom bio najbolji kod domaćina, dok je Volarević kod gostiju upisao double-double učinak od 27 poena i čak 16 skokova.

KOMPLETNA STATISTIKA:

CIBONA-CEDEVITA JUNIOR 99:67 (24:16, 27:16, 19:16, 29:21)

(Svoboda 22, Belas 20 / Jelavić 18, Skelin 16)

Cibona je dočekala Cedevitu junior i “naprašila” ju sa 32 razlike. Na poluvremenu su mladi Cibosi imali +21, što je u drugom dijelu samo naraslo do konačnih +32. Svoboda sa 22 i Belas sa 20 su predvodili Cibonu, dok je Jelavić sa 18 bio prvo ime kod mladih Vitamina.

ŠIBENKA-RUDEŠ 100:61 (24:10, 29:11, 21:19, 26:21)

(Z.Ivišić 24, T.Ivišić 20 / Šljivarić 15)

Šibenka je na krilima odlične braće Ivišić deklasirala Rudeš. Braća su zabila kombinirano 44 poena, a Šibenka je na poluvremenu već imala +32. Drugo je poluvrijeme bilo lišeno neizvjesnosti pa su tako svi igrači obje ekipe dobili priliku. Zvonimir je postigao 24 poena,uhvatio 11 skokova i imao čak 7 blokada, dok je brat Tomislav upisao 20 poena, uhvatio 8 skokova, podijelio 6 asistencija i imao 3 blokade.  Kod gostiju Šljivarić sa 15 poena prvi strijelac.

SONIK PUNTAMIKA-SPLIT 56:106 (17:17, 10:29, 9:33, 20:27)

(Pavin 21, Mrkić 17 / Šantić 27, Pekas 16)

Puntamičani su ugostili Split i nakon prve četvrtine uspjeli održati neriješen rezultat (17:17). Nažalost po njih, to je sve što su uspjeli napraviti u ovoj utakmici. Gosti su se razigrali u drugoj četvrtini, pobjegli na +19 i praktički riješili pitanje pobjednika. Sve to su još “podmazali” u trećoj, u kojoj su domaćinu dozvolili samo 9 poena i tako došli do nove pobjede. Antonio Šantić je odigrao odličnu utakmicu za Split, upisavši 27 poena, 12 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Kod domaćih najbolji David Pavin sa 21 poenom, 6 skokova i 5 asistencija.

VINDIJA-ZADAR 83:109 (9:21, 27:37, 22:29, 25:22)

(Pavlic 23, Kovačić 20 / Brala 25, Klarica 25)

Zadrani su nastavili svoj pobjednički niz i u Varaždinu. Nije bilo previše problema za Bralu, Klaricu i ekipu, koji su već na poluvremenu imali vodstvo od 22 razlike. Uspio je domaćin u drugom poluvremenu držati taj zaostatak, iako nije bilo nikakve šanse niti za približavanjem Zadru, koji ima puno veću širinu kadra i kvalitetu. Duje Brala je sa 25 poena, 12 skokova  i 4 asistencije bio prvo ime kod Zadra, dok je Krševan Klarica ubacio isti broj poena, 25, kojima je dodao i 6 skokova. Kod domaćih, Matija Pavlic prvi strijelac s 23 poena.