JKL: Zadar i dalje stopostotan, Cibona na +59, prva pobjeda Sonik Puntamike

Nije bilo iznenađenja u novom kolu Jedinstvene kadetske lige.

FSV-ZADAR 82:107 (22:23, 21:30, 13:26, 26:28)

(Volarević 24, Kostić 17, Gašparac 17 / Brala 24, Matulina 17)

Zadrani su prelomili utakmicu u trećoj četvrtini, iako se znalo da su favoriti i da pitanje pobjednika ne bi trebalo biti upitno. Igrao je Zadar bez Klarice, no to nije omelo ekipu Marka Selina da dođe do devete pobjede i tako ostane sama na vrhu tablice sa maksimalnim učinkom.

Brala je sa 24 poena i 10 skokova bio najbolji igrač Zadra, a i utakmice.

KOMPLETNA STATISTIKA:

RUDEŠ-CIBONA 68:127 (17:27, 12:39, 18:34, 21:27)

(Vuković 16, Hasanbegović 15 / Svoboda 34, Vujović 31)

Cibona je slavila u gradskom obračunu, koji je bio riješen već nakon 15-ak minuta. Imala je Cibona na poluvremenu +37 i sve je bilo jasno. Samo je bilo pitanje sa kolikom će razlikom završiti utakmica.

Svoboda i Vujović su za Cibonu postigli ukupno 65 poena, samo tri manje od cijele ekipe Rudeša.

CEDEVITA JUNIOR-ŠIBENKA 57:83 (15:21, 8:16, 16:20, 18:26)

(Matleković 15, Došen 10, Damjanić 10 / Z.Ivišić 19, T.Ivišić 16)

Šibenka je slavila u Zagrebu protiv Cedevite, na krilima braće Ivišić. Imali su narančasti vodstvo od 14 razlike na poluvremenu, koje su samo potvrdili u drugom poluvremenu, u utakmici lišenoj rezultatske neizvjesnosti. Ostala je tako momčad Šibenke na 3.mjestu i dalje u utrci za vrh tablice.

SONIK PUNTAMIKA-KA OSIJEK 87:64 (30:16, 22:13, 21:21, 14:14)

(Muženjak 28, Mrkić 22 / Jurić 21, Vojedilov 16)

Zadrani su bez najboljeg igrača Pavina, stigli do prve pobjede u sezoni. U dvoboju sa ekipom iz Osijeka, koja je također do ove utakmice bila bez pobjede, Puntamičani su bili bolji tijekom prvog poluvremena, što se pokazalo na kraju kao ključno. Zaostatak od 23 razlike gosti su uspjeli u drugom poluvremenu tek održavati.

SPLIT-VINDIJA 88:81-produžetak (19:19, 19:24, 22:15, 17:19, 11:4)

(Šantić 17, Tomić 17 / Čevra 25, Košćak 19)

Zanimljiva utakmica ekipa iz sredine tablice pripala je nakon produžetka Splitu. Gosti su se u zadnjim minutama regularnog dijela uspjeli sa 8 vezanih poena spasiti od poraza i izborili produžetak, u kojem su također imali +4 (77:81), nakon dvije minute igranja. No, domaći su preko Šantića, Tomića i Šiška napravili seriju od 11:0 za manje od tri minute i izborili pobjedu.

Vrlo dobru utakmice odigrao je Antonio Šantić, koji je osim 17 poena uspio uhvatiti i čak 14 skokova, kojima je dodao i 8 asistencija, 2 ukradene lopte i 3 blokade.