JKL: Zadar ubacio 126 Šibenki, KA Osijek ispustila prvu pobjedu, Split ispio Cedevitu

Rezultati ovog kola JKL su bili manje više prema očekivanjima.

Kolo je prošlo prema očekivanjima. Zadar i Cibona su nastavili sa pobjedama, Split je uspješno odradio domaćinstvo protiv Cedevite, dok je KA Osijek ispustila pobjedu kod Rudeša u posljednjoj četvrtini, šteta za momke Zvonimira Tucakovića. Riječki FSV je bio uspješan na svom terenu protiv Sonik Puntamike.

ZADAR-ŠIBENKA 126:74 (31:9, 33:21, 26:23, 36:21)

(Klarica 20, Horvat 17, Brala 17 / Grgurica 22)

Zadar je bio domaćin Šibenki i to je trebao biti derbi, no na kraju je ispala revijalna utakmica. S obzirom da su gosti došli bez Pleadina i braće Ivišić, Zadar je imao lak posao pa je na kraju utrpao narančastima čak 126 poena, za konačnu pobjedu od čak 52 razlike. Krševan Klarica je ponovno bio najbolji strijelac Zadra sa 20 poena, dok su Duje Brala i Domagoj Horvat zabili svaki po 17. Kod Šibenke jedini raspoloženi Šime Grgurica sa 22 poena.

KOMPLETNA STATISTIKA:

FSV-SONIK PUNTAMIKA 95:83 (25:26, 34:6, 22:26, 14:25)

(Volarević 31, Ćošić 16 / Mrkić 24, Brajčić 19)

Riječani su do pobjede nad Sonikom došli zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini (34:6) u kojoj su stekli ključnu prednost, koju su održavali do kraja utakmice. Iako su gosti u drugom poluvremenu bili nešto bolji i dobili taj dio sa 15 razlike, pobjeda je ipak ostala u Rijeci. Ante Volarević je ponovno bio najbolji kod domaćina sa 31 poenom, dok je goste predvodio Šime Mrkić sa 24 poena.

RUDEŠ-KA OSIJEK 68:63 (16:22, 18:19, 18:17, 16:5)

(Vuković 13, Salopek 11 / Vojedilov 20, Jurić 20)

Utakmica na mali broj poena pripala je Rudešu na kraju. Gosti su odlično odigrali prvo poluvrijeme, imali vodstvo od 7 poena i bili na dobrom putu da dođu do prve pobjede, no u zadnjih deset minuta su zabili samo 5 poena i praktički sami podarili domaćinu pobjedu. Momčad trenera Hadžića je zatvorila puteve svom košu, odigrala odličnu obranu u tom periodu i preokretom došla do druge pobjede u sezoni. Vuković je sa 13 poena bio prvi strijelac kod domaćina, dok su Vojedilov i Jurić svaki sa po 20 bili bolji od ostalih kod akademičara iz Osijeka.

VINDIJA-CIBONA 76:84 (17:31, 22:18, 22:18, 15:17)

(Pavlic 20, Čevra 14, Kovačić 14 / Hajdinović 29, Mirković 16)

Mladi Cibosi su došli do pobjede u Varažidnu, prije svega zahvaljujući odličnom ulasku u utakmicu. Nakon prvih deset minuta su imali već +14, što je na kraju bilo ključno. Domaćin je u ostatku utakmice smanjio zaostatak, ali Cibona je sačuvala svoju prednost i došla do pete pobjede.

SPLIT-CEDEVITA 82:63 (18:18, 24:10, 16:18, 24:17)

(Šantić 23, Lisica 17 / Damjanić 16, Došen 15)

Neizvjesna prva četvrtina, u drugih se deset minuta pretvorila u dominaciju Splita, koji je pobjegao na +14 do poluvremena. Antonio Šantić je bio najraspoloženiji kod Splita i pokretač dobrih akcija. Održavali su žuti svoju prednost sigurno kroz drugo poluvrijeme, a u zadnjoj četvrtini još to sve malo i povećali za, na kraju, sigurnu pobjedu.

Šantić je bio prvo ime susreta sa 23 poena, dok je goste predvodio Damjanić sa 16 poena.