Junaković slomio Goricu

Na otvaranju Premijer lige na Baldekinu, Šibenik je ugostio novog člana elitnog natjecanja, Goricu, a gledatelji su mogli vidjeti odličnu utakmicu.

Šibenik-Gorica  86:79 (17:19,20:24,28:14,21:22)

(Junaković 31p,6 as, Bašić 17p/Mašić 17p, 6 sk, Prgomet 16p)

Početak utakmice prošao je u ispitivanju snaga, pošto se niti jedna ekipa nije uspjela odvojiti u razlici. Gorica je odmah na početku pokazala zube i da misle ozbiljno, prije svega jer su u svojim redovima imali nešto iskusnije igrače u odnosu na mladost Mire Jurića i narančastih. Sve do kraja poluvremena rezultat je bio izjednačen, no onda su Sesarovi momci ubacili u brzinu više i osigurali si prednost 37:43.

No, u drugo poluvrijeme izašla je neka druga domaća momčad, predvođena sjajnim Martinom Junakovićem, koji je povezao nekoliko trica i slobodnih bacanja i Šibenik se vrlo brzo vratio u vodstvo dobivši treću četvrtinu 28:14. Marko Baković i Ante Mašić držali su Goricu u utakmici, dok na drugoj strani nije bilo tako raspoloženih igrača kao što je bio Junaković pa je tako cijela ekipa morala raditi ne bi li Šibenik održao vodstvo. Malo po malo Gorica je smanjivala prednost i u zadnjih pet minuta ušlo se u neizvjesan ritam. Domagoj Bašić priključio se Junakoviću i Šibenik je tri minute prije kraja otišao na +15. Gorica je do kraja samo uspjela smanjiti prednost i pobjeda je zasluženo pripala Šibeniku.