Juniori Igokee bolji od Cibone u borbi za 3.mjesto

Juniori Cibone završili su kao četvrta ekipa na završnici ABA lige

Juniori Cibone nisu uspjeli u naumu da se u završnici ABA lige domognu barem 3.mjesta, Igokea je bila bolja.

Od početka je naš predstavnik bio u zaostatku, a obje ekipe nisu bile previše napadački raspoložene, čemu i svjedoče rezultati prve četvrtine (11:18), ali i poluvremena (29:36).

Igokea je kroz treću četvrtinu malo po malo gradila prednost, koja je u tom periodu utakmice i postala dvoznamenkasta, dok igrači Cibone i nisu pronalazili recept za povratak u utakmicu. Rezultat na ulasku u posljednjih deset minuta je i potvrdio tu tezu, vodila je Igokea 46:61 na kraju treće.

U posljednjih deset minuta nije se previše mijenjala situacija niti na semaforu, niti na terenu, pa su juniori Igokee održavali svoje vodstvo. Cibona je prvi puta u drugom dijelu spustila razliku na -10 (56:66), na četiri minute do kraja.

Ipak, bilo je to kasno buđenje Cibosa, koji su eto tek posljednjih deset minuta uspjeli odigrati nešto konkretnije, no nedovoljno da se dođe do pobjede.

Konačan rezultat bio je 61:75.

Borna Katanović je sa 18 poena bio najučinkovitiji kod Cibone, a Ognjen Stanković sa 21 poenom kod Igokee.