Kadeti na pogon Davida Pavina sredili Latviju

Naši su kadeti upisali prvu pobjedu na Challengeru u Bugarskoj.

Kadetska reprezentacija Hrvatske brzo se oporavila od jučerašnjeg poraza od Poljske. U susretu 2. kola FIBA European Challengera u Sofiji igrači trenera Stipe Kuliša bili su bolji od Latvije 69-58.

Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj je Hrvatska minus od 6 poena (12-18) pretvorila u prednost (25-22) koju više nije ispuštala iz ruku do kraja utakmice, u drugoj je uslijedila hrvatska oluja. Na krilima dobre obrane stvorena je kapitalna prednost 45-31.

U trećoj četvrtini Hrvati su kontrolirali utakmicu na pristojnoj distanci od 9 do 15 razlike, a u posljednjoj su otišli i do najveće prednosti (64-47). Bez većih problema i padova u igri utakmica je privedena kraju.

Ponovno je najbolji strijelac u hrvatskoj reprezentaciji bio David Pavin s 24 poena kojima je pridodao i 6 skokova. Matej Akrap je uz 10 poena imao i 6 skokova, dok je Vito Perković uz 9 poena imao čak 14 skokova.