Kadeti nemoćni protiv domaćina Italije

Nakon što su jučer odigrali odličnu utakmicu i pobjedili Rusiju, naši su kadeti danas izgubili od domaćina Italije.

Europsko prvenstvo, 2. kolo:

Hrvatska-Italija 50:69 (6:20,12:14,16:18,16:17)

(Brala 12, Pleadin 12/ Spagnolo 19)

Dosta loše su naši momci reagirali na početku utakmice na agresivnost domaće reprezentacije, što je rezultiralo odmah na početku velikim zaostatkom. Samo šest poena su postigli naši igrači za deset minuta, a uz to imali previše izgubljenih lopti, čiji se broj do poluvremena popeo na velikih 11. S druge strane, mora se priznati da je domaćin i bio šuterski prilično raspoložen i sve to nas je dovelo do rezultata 18:34 na poluvremenu.

Nešto bolju i koncentriraniju košarku naši su kadeti pokazali u trećoj četvrtini, no ne tako dobru da ugroze prednost Italije, štoviše, momčad Gregora Fučke još je povećala svoju prednost. Konstantno je domaća momčad držala 15-ak razlike, a u našoj momčadi samo je Duje Brala bio raspoložen za igru, ostatak ispod prosjeka. U zadnjoj četvrtini Italija je u 33. minuti imala +22 i tu je već pitanje pobjednika bilo samo zacementirano, a Hrvatska je čekala kraj utakmice u kojoj nije imala niti trunke šanse. Na kraju konačnih + za Italiju posve realan rezultat.

Duje Brala i Juraj Pleadin su zabili svaki po 12 poena, najviše kod naše reprezentacije.