Kadeti pronašli žrtvu u Slovačkoj, pobijedili Tursku za razigravanje od 5. do 8.mjesta

Utrećoj utakmici Europskog olimpijskog festivala za mlade (EYOF) koji se igra u slovačkoj Banskoj Bystrici, hrvatski su kadeti ubilježili pobjedu nad Turskom sa 70:64 (12-12, 21-22, 14-17, 23-13).

Nakon poraza od Francuske i Njemačke, naši su kadeti sporije ušli u utakmicu te je Turska u prvih pet minuta povela s velikih 10:0. No, ostatak prve četvrtine u potpunosti je pripao Hrvatskoj pa se u drugu dionicu ušlo u egalu na 12-12. Do posljednje četvrtine vodila se izjednačena borba, da bi Hrvatska upravo u posljednjoj dionici pokazala više upornosti i snage te u konačnici upisala pobjedu.

Double-double učinak je upisao Dino Subašić s 19 poena i 10 skokova, ali i tri asistencije, dok je Ivan Volf dodao 10 poena.

U četvrtak je dan odmora, a zatim kadetima, već u 11:30 u petak, 29.7., slijedi razigravanje od 5. do 8. mjesta protiv Slovačke.