Kadeti u juniorima Zadra poraženi od Cedevite Olimpije

Mlada momčad Jure Ružića je pružila dobar otpor Cedeviti Olimpiji, no nisu uspjeli doći do pobjede.

Cedevita Olimpija-Zadar 85:71 (25:17, 10:17, 29:10, 21:27)

(Cerkvenik 25, Malovčić 18 / Brala 19, Buljan 18)

Prvo je poluvrijeme bilo dosta neizvjesno, iako je Cedevita bolje otvorila utakmicu i na kraju prve četvrtine imala +8. Zadar se mučio sa šutom za tri poena, no niti slobodna bacanja nisu bila ništa bolja, da je tu bilo malo više koncentracije i rezultat je mogao biti bolji. No i u takvom stanju, Zadar je uspio stići do minimalnog zaostatka na poluvremenu (35:34). Duje Brala je očajnički čekao da mu se netko priključi u napadu.

Ključnu prednost do pobjede, Cedevita je ostvarila sredinom treće četvrtine, kada je pobjegla na dvoznamenkastu prednost i jednom odličnom četvrtinom, kako u obrani tako i u napadu, došla do +20, pred zadnju četvrtinu. Slovenci su dobili treću četvrtinu 29:10. Držala je Cedevita tu dvoznamenkastu prednost i kroz zadnju četvrtinu i bez previše problema došla do pobjede, iako je Zadar dobio posljednju 21:27.

Miha Cerkvenik je bio njihovo prvo i me sa 25 poena (9/14 šut), a dodao je 9 skokova i 3 asistencije. Alen Malovčić je dodao 18.

Kod Zadra, Duje Brala 19 poena (7/17 šut), 6 skokova, 2 asistencije i 2 ukradene lopte, dok je Tomislav Mihael Buljan zabio 18 (6/19 šut), imao 10 skokova, 4 asistencije i 4 ukradene lopte.