Kadeti u Pazinu uvjerljivi protiv Slovenije

Turnir U-16 se održava u Pazinu, a osim naše reprezentacije sudjeluju Slovenija, Poljska i Turska.

Prvog dana turnira naša je reprezentacija pobijedila Sloveniju s rezultatom 105:99 (33-28, 28-17, 26-22, 18-32). Iako je Slovenija otvorila utakmicu s 4:0, prva je četvrtina igrana uglavnom u egalu, sve do posljednje minute koju završavaju Luka Krajnović tricom i Mihael Tomić polaganjem za vodstvo Hrvatske od 33:28. U drugoj dionici naši kadeti dominiraju parketom pa se na veliki odmor odlazi sa 61:45. U posljednju se četvrtinu ulazi s najvećom prednošću od 87:67, no naši se kadeti opuštaju i dozvoljavaju Sloveniji približavanje na tek koš razlike pri 101:99 minutu do kraja utakmice. Ipak, slovenski reprezentativci promašuju određene šuteve, dok Matija Volčanšek i Andrija Jelavić mirne ruke ubacuju po dva slobodna bacanja za pobjedu od 105:99.

Fantastičnu utakmicu je za Hrvatsku odigrao mladi kapetan Luka Krajnović ubacivši 40 poena uz 9 asistencija i 5/6 učinak trica. Lovro Prkačin je ubacio 19 poena, Andrija Jelavić 13, a Marko Vučić 10. U redovima Slovenije istaknuo se Jan Zemljič s 30 poena.