KADETI U POLUFINALU! Brutalna utakmica s Litvom, Bošnjak u stilu Šarića donio veliku pobjedu!

HRVATSKA U-16 REPREZENTACIJA JE U POLUFINALU EUROBASKETA! U iznimno teškoj utakmici svladali su klasičnu old-school Litvu. Bila je to od samog početka velika bitka s puno koševa i ne pretjerano dobrim obranama.

Litva-Hrvatska 78:80 (29:26, 20:21, 10:17, 19:16)

Tišma 25 (8sk), Prkačin 20 (11sk), Perasović 20 (7sk, 3as), Bošnjak 12 (11sk), Buljević 3 (4sk), Paponja 8as, Rašić 4as, Perkušić, Majcnunić, Brala, Ivišić, Krešić

Litvanci imaju konstantnu prednost tokom prvog poluvremena, a na odmor se otišlo rezultatom 49:47, neubičajeno visokim za ovu fazu natjecanja ne samo u ovoj kategoriji. U nastavku preuzimamo konce te u trećoj dionici protivnicima mladi Hrvati dopuštaju tek deset poena. Tokom cijele utakmice osovina je bila Tišma-Perasović-Prkačin-Bošnjak koji su ponijeli daleko najveći teret. Iako smo tri i pol minute prije kraja imali lijepih 70:78 to u košarci ne znači apsolutno ništa. Dokazali su to Litvanci te se vratili na samo minus dva.

Pri rezultatu 78:80 Boris Tišma lijepo izrađuje solo akciju, no promašuje polaganje. Srećom, neprecizni su i protivnici s linije za tri poena te Filip Paponja ima dva bacanja za “ubiti” utakmicu. Nažalost, mladi Cibonaš promašuje oba bacanja te napad za produžetak ili čak pobjedu imaju mladići iz Litve. Lopta dolazi do Tubelisa koji se podiže, no brutalno ga dočekuje Matej Bošnjak te ga blokira u stilu Darija Šarićai njegove “banane” Gasolu na Olimpijskim Igrama u Riu.

Uslijedilo je veliko i zasluženo slavlje nakon dramatičnog završetka jedne sjajne, sjajne utakmice. Za ulazak u finale izabranici Milana Karakaša boriti će se s boljim iz ogleda Srbije i Francuske.