Kadeti upisali pobjedu i poraz u Srbiji, od reprezentacije koja cilja zlato na Eurobasketu

Naši se kadeti pripremaju za nadolazeći Eurobasket odigravanjem pripremnih utakmica.

Nakon što su završili fazu priprema i odigravanja utakmica u Osijeku, naši su se kadeti na nekoliko dana preselili u susjednu Srbiju, gdje su sa domaćom reprezentacijom odigrali dvije utakmice.

U prvoj utakmici su poraženi 80:67, a razloge poraza mogu tražiti u seriji Srbije u trećoj četvrtini 19:0, a iz te crne rupe naši se momci nisu znali izvući te su u pisali poraz. Double-double učinak su upisali Josip Santro (15 poena, 10 skokova) i Zvonimir Dujaković (10 poena, 12 skokova, 6 asistencija). 15 poena je ubacio i Tomislav-Juraj Vučković, dok je Roko Grašo dodao 10 poena.

Nešto bolju igru pružili su u drugoj utakmici te su i ostvarili pobjedu 84:91, u kojoj je Roko Grašo je u pobjedu utkao double-double učinak od 17 poena i 14 asistencija te 5 osvojenih lopti. 17 poena je postigao i Josip Santro, koji je uz pet osobnih pogrešaka uspio odigrati tek 21 minutu. Patrik Dorotić je dodao 14 poena, Tomislav-Juraj Vučković 13, dok su po 11 ubacili Matej Lauš i Niko Pavković.