Kanaet donio pobjedu Alkaru

U prvome kolu HT Premijer lige sinjski Alkar dočekao je Zabok.

HT Premijer liga,1.kolo

Alkar-Zabok 84:82 (37:33)

Prva četvrtina odigrana je u egalu. Imajući na umu činjenicu da im je prva službena  utakmica u ovoj sezoni, obje momčadi izgledale su prilično preplašeno. Tijekom druge četvrtine stvari sjedaju na svoje mjesto, Alkar nameće svoj ritam, Zabok uspijeva popratiti. Pravo pitanje je tko će prvi pasti.  Iako su domaćini u jednom trenutku imali i visokih 12 poena prednosti, uz par neiskorištenih napada i par pogrešaka na odmor idu rezultatom 37:33.  Domaće predvodi Vučić Hrvoje s 9 poena dok su u redovima Zaboka najbolji  Marko Tomas i Aljoša Šarac s ubačenih 7 poena.

Samo tri minute nakon početka treće četvrtine Zabok prelazi u vodstvo. Roko Galić, Patrik Jambrović i Antonio Črljević su igrači koji su zadužni za prednost Zaboka.
Sjajnom predstavom Josha Browna, Alkar dvije i pol minute prije kraja ima četiri poena prednosti. Ulazimo u uzbudljivu završnicu. Obje momčadi grizu te se bacaju za loptom kao da im je posljednja utakmica u životu. Naravno, i sinjski navijači doprinose sveukupnoj atmosferi. Minutu i pol prije kraja imaju šest poena prednosti. Polaganjem Aljoše Šaraca i slobodnim bacanjem Batura Ivana samo 46 sekundi prije kraja utakmice Zabok dolazi na samo 3 poena zaostatka. Četrnaest sekundi prije kraja semafor pokazuje rezultat 82:82. Iz sjene se pojavljuje Domagoj Kanaet, te u posljednjim sekundama polaže za konačan rezultat 84:82.