Karloviću finale, Vekić razbija i dalje!

Nastavlja se epski tjedan za Ivu KarlovićaDonnu Vekić.

22-godišnja Osiječanka jutros je u četvrtfinalu WTA Premier turnira u Brisbaneu za 56 minuta igre razbila Bugarku Sasnovich sa 6:2 i 6:0 zaista impresivnom igrom ostavivši 30. igračicu svijeta bez ikakvih šansi i iskoristviši 5/5 prilika za break! Polufinale Donni donosi osmu tenisačicu svijeta Karolinu Pliškovu koja je svladala našu, ali sada australsku Ajlu Tomljanović sa 6:1 i 1:6 i 6:1.

Doktor Ivo svladao je povratnika Stevea Darcisa sa 7:6 4:6 i 6:3 nakon gotovo dva sata igre. Prvi set je Ivo rješio u tie-breaku, dok je u drugom jedan trenutak dekocentracije odveo set na stranu Belgijca. Ipak, “Div sa Šalate” nije posustao te je uzeo servis protivniku u posljednjem setu i zadržao prednost mirno sve do kraja postavši drugi najstariji finalist u povijesti ATP Toura. Karlovića u finalu čeka boljeg iz ogleda Simona i Andersona.

Nažalost, Ivan Dodig nije uspio sa Bolellijem stići do finala, izgubili su s 15:13 u ludom trećem setu od prvih nositelja Bopanne i Sharana. Do finala parova u Aucklandu nije stigla ni Darija Jurak koja se s Han poražena s 10:8 u odlučujućem setu od Bouchard i Kenin.

Dodajmo kako je Njemačka prošla u finale Hopman Cupa svladavši Australiju već nakon pojedinačnih mečeva gdje su očekivano uvjerljivi bili Kerber i Zverev. U reprizi prošlogodišnjeg finala igrat će Švicarci i Nijemci.