Kaštela i dalje na sto posto, Omiš savladao Cedevitu, Rudeš upisao prvu pobjedu

Kaštelani su došli do svoje treće pobjede, dok su Rudeš i Omiš prvi puta osjetili okus pobjede u novoj sezoni.

Prva liga, 4.kolo:

Ribola Kaštela-Sesvete 76:69 (19:19, 20:14, 19:20, 18:16)

(Svalina 20, Sanader 13/ Papak 30, Babić 11)

Odlični i svestrani Ivan Svalina je bio najzaslužniji za pobjedu Ribole nad gostima iz Sesveta. Iako su imali u svojim redovima odličnog Daria Papka, gosti nisu uspjeli doći do pobjede. Razlog vjerojatno leži u činjenici da osim njega nitko nije bio u napadu toliko raspoložen da se ugrozi vodstvo domaće ekipe, koje je od druge četvrtine bilo konstantno. Svalina je na kraju upisao 20 poena, kojima je pridodao 7 skokova i 6 asistencija, dok je Papak skupio 30 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Rudeš-Pula 98:80 (31:18, 16:21, 26:20, 25:21)

(Garafolić 23, Cvitković 20/ Bilalović 18, Wrencher 13)

Rudeš je došao do prve pobjede u sezoni zahvaljujući odličnoj igri Hrvoja Garafolića, koji je zabijao, skakao i razigravao sugirače. Kada su mu se u napadu pridodali Luka Šušak i Tomislav Cvitković, Pula više nije imala šanse. Čak 31 poen su gosti primili u prvoj četvrtini i iz te crne rupe su se teško vratili, iako su drugu četvrtinu odigrali nešto ozbiljnije i primili duplo manje. No, sve dobro iz druge, su uprskali u cijelom drugom poluvremenu, u kojem su primili 51 poen i na kraju upisali uvjerljiv poraz.

Omiš Čagalj Tours-Cedevita junior 87:81 (17:23, 17:23, 29:13, 24:22)

(Mimica 31, Jović 13/ Gatarić 17, Markočić 16)

Iako su u Omiš otputovali sa 9 igrača, igrači Cedevite junior su odigrali odlično prvo poluvrijeme, nakon kojeg su imali +12. No, nedostatak nekoliko igrača se osjetio u drugom poluvremenu, pogotovo u trećoj četvrtini, koju je domaćin odigrao kao u transu. Prije svih iskusni Ivan Mimica, koji je na terenu proveo svih 40 minuta, a za to vrijeme upisao čak 31 poen. Treća je četvrtina pripala domaćinu 29:13 i tu je započeo njihov dobar ritam, koji su uspjeli držati do kraja utakmice i tako doći do svoje prve pobjede u sezoni.