Kaštelani tricama u posljednjoj četvrtini slomili goste iz Omiša

Ribola je slavila u županijskom derbiju protiv Omiša.

Prva liga, 4.kolo:

Ribola Kaštela-Omiš Čagalj Tours 85:70 (22:25, 23:18, 12:16, 28:11)

(Svalina 20, Delaš 15 / Mimica 17, Petrašić 14)

Županijski derbi je ispunio očekivanja, znalo se i prije utakmice da će nijanse odlučivati današnjeg pobjednika, a tako je i bilo.

Domaćin je za ovaj susret bio lišen usluga iskusnog dvojca, Rašetina-Biočić, zbog ozljeda, što se osjetilo kroz utakmicu. Što se tiče početka utakmice, on je prošao u znaku gostiju, koji su od početka utakmice imali vodstvo i kontrolu rezultata. Domaća se ekipa u drugoj četvrtini malo pribrala, zaigrala nešto agresivniju obranu pa su gosti nizali promašaje, što im je do kraja poluvremena donijelo gubitak vodstva i na poluvrijeme se ipak otišlo sa minimalnim vodstvom domaće ekipe.

Neizvjesno nadmetanje nastavilo se i u drugom poluvremenu. Domaćin je u trećoj četvrtini imao dosta problema u napadu, čemu i svjedoči samo 12 ubačenih poena i gosti su tu uspjeli ponovno iskontrolirati svoje vodstvo i na zadnji mali odmor otići sa +2 (57:59). I onda su se uloge u posljednjoj četvrtini potpuno zamijenile. Gosti su potpuno stali sa igrom u napadu, a niti obrana nije više bila na nivou i Ribola se potpuno razigrala. Trice su počele redati kao na traci, a nakon prve trice Jakova Sanadera za 62:59, domaćin više nije ispustio vodstvo. Dapače, novim tricama, sada Ante Delaša dva puta te Ante Perkušića, napravili su domaći seriju 14:4, pobjegli gostima na +13 i riješili pitanje pobjednika. Na kraju, potpuno zasluženih +15 za Ribolu, koja je goste u posljednjih deset minuta ostavila na samo 11 ubačaja, ubacila svojih čak 28 i uzela pobjedu.

Ivan Svalina je ponovno bio prvo ime Ribole, sa 20 poena, 8 skokova i 4 asista, dok je Ante Delaš ubacio 15 poena, uz 5 skokova.

Kod gostiju prvo ime Ivan Mimica sa 17 poena, ali lošim šutom (6/19, tricce 5/15), dok je Luka Petrašić sa 14 ubačaja bio drugi strijelac ekipe.