Keller stiže u Zadar. Što to znači Juri Planiniću?

Uprava KK Zadar je dovela novo pojačanje, pod koševima. Mađarski centar Akos Keller najnovije je pojačanje na Višnjiku.

Nezadovoljni trenutnim rezultatima, prije svega u ABA ligi gdje su prikovani za dno tablice, čelni ljudi su nakon smjene Nazora instalirali Danijela Jusupa za novog trenera, a danas je objavljeno da je novi igrač i centar iz Mađarske, Akos Keller. 208 cm visoki igrač pokriva poziciju 5 pod koševima i okarakteriziran je kao igrač koji trenutno može pomoći Zadru da se pomakne sa začelja tablice ABA lige i da bude prevaga u domaćem prvenstvu, gdje bi se Zadar trebao boriti sa Cibonom za naslov prvaka.

Zadar trenutno nema klasičnu peticu, tu poziciju su do sada pokrivali James Farr, Stefan Fundić, ponekad i Domagoj Vuković pa čak i Ive Ivanov. Osim spomenute četvorke, na tom mjestu ove je sezone priliku trebao dobiti Jure Planinić, 19-godišnjak, visok 206 cm. I Nazor je koristio Juru, pogotovo u domaćem prvenstvu pa je tako u četiri utakmice pod Nazorom Planinić igrao 10 minuta protiv Škrljeva, 14 minuta protiv Cibone, 14 minuta protiv Vrijednosnica te 24 minute protiv Dubrave. U tri kola ABA lige, dobio je 12 minuta protiv Budućnosti, protiv Krke nije ulazio u igru, da bi u trećem kolu protiv Mege igrao 17 i pol minuta.

Jure je u pet utakmica domaćeg prvenstva tako u prosjeku igrao 12,7 minuta, 6 poena u prosjeku ima na kontu, 4 skoka po utakmici i nešto manje od jedne asistencije po utakmici.

Već samim dolaskom Jusupa, u prvoj utakmici u ABA ligi protiv Cibone, nije ulazio u igru, da bi jučer protiv Splita u Premijer ligi igrao 1:36 minuta.

Dolaskom Jusupa očito da se izgubio iz radara, a sada, dolaskom Kellera, za njega bi mogli tek doći crni dani. Što reći? Rezultatski mač u Zadru visi nad glavom. Visio je Nazoru, sada visi Jusupu, a visi li Upravi, Branimiru Longinu i ostalima? Moguće. Kao što i visi minutaža Juri Planiniću. A 19 mu je godina tek…samo još jedan u nizu pokazatelja da za mlade tu prostora nema, bitan je rezultat.