Kolovođa #10

Woohoo! Došli smo do desetog kolovođe. Da, da, DESETOG. Hvala onima koji stvarno uzmu vremena i pročitaju ovu moju malu analizicu. Nakon nove godine ću uvesti neke promjene ali o tom po tom.

Hmm, kako opisati ovo kolo? Napeto, s puno prisutnog umora od strane klubova koji igraju više utakmica tjedno i imaju izrazito zgusnut raspored. Zadar je ”za dlaku” izvukao pobjedu, Alkar je nadmudrio Osijek, Split je u zadnjoj četvrtini počeo igrati košarku i slavio u gostovanju kod Zaboka, a kao pobjednici izašli su još i Cedevita, Šibenik i Cibona.

Najzanimljivija utakmica

Škrljevo – Zadar 87:88
Manje od 22 sata nakon završetka teškog regionalnog dvoboja protiv Igokee pred u kojemu su upisali prvu ovosezonsku pobjedu pred domaćin navijačima u ABA ligi pred košarkašima Zadra novi je izazov. Protivnik je Škrljevo koje je nakon lošeg otvaranja sezone povezalo dvije pobjede i priključilo se ekipama koje se bore za doigravanje, samo bod udaljeno od osme pozicije. Unatoč svom umoru kojeg su prošli momci Zadra, Škrljevo ima blagu prednost na poluvremenu rezultatom 43:39. Vodstvo domaćina nastavlja se i kroz treću četvrtinu, ali ne zadugo. Zadar ne dopušta momčadi Škrljeva da uzmu ovu pobjedu i unatoč svom umoru koji ih drži od prošle utakmice pokazuju svoju kvalitetu i dolaze do pobjede. Iako je tricom u posljednjim sekundama Ash Yacoubou pokušao iznuditi produžetke, to nije bilo dovoljno. Ako ništa, momčad Škrljeva se bar u nekim trenutcima ponadala da mogu do pobjede protiv ovako velikog rivala. Konačan rezultat je 87:88. Najbolji u domaćim redovima bio je upravo Yacoubou sa 17 poena, dok je momčad Zadra predvodio Mario Little s 26.

Najbolja publika

Deseto kolo HT Premijer lige za Alkar će imati povijestan predznak zbog prve utakmice u novoj Gradskoj dvorani Ivica Glavan Ićo. Istina, stvar je to čiste nužde i sigurna sam da bi navijačima Alkara bilo puno draže da su ovu pobjedu slavili u staroj dvorani. Popunili su novu dvoranu svi ljubitelji Sinjske košarke, i staro i mlado navijalo je iz sveg glasa za svoj voljeni klub. Uz tako vjerne navijače motivacije za pobjedu nije nedostajalo, i Alkar je slavio u dvoboju protiv VROS-a. Iako su potporu imali kroz sami početak utakmice i to je bila dovoljna motivacija igračima, pred kraj su Maligani napustili tribine zbog nove dvorane i najavili-bojkot. Kako će se ova situacija odvijati vidjet ću skupa s vama. Kao u svaki put donosim vam slikice:

Eh nakon rubrike o najboljoj publici bi očekivali da ide rubrika s najboljim pojedincima ovog kola, ali ovaj put neće biti tako. Ubrzo će sredina sezone, osvrnut ćemo se na sve klubove HT Premijer lige, tako da će te uskoro dobiti preglede svih klubova sa svim statistikama, prvim petorkama i najefikasnijim igračima. STAY TUNED!