Kolovođa #2

Drugo kolo najvišeg ranga hrvatske košarke je iza nas. Bilo je puno zanimljivije od prethodnog kola. Slijedi pregled najzanimljivije utakmice, najbolje publike, najboljih pojedinaca svakog kluba, ali i mali ”flop” ovog kola.

Iz ovog kola kao pobjednici izašli su: Osijek, Zabok, Gorica, Alkar,Cedevita i Cibona.

U ovom kolu neporaženom i uigranom Splitu dogodila se blokada, Sinjani su u pozitivnom nizu sa obe pobijede na domaćem terenu, slavio je i Zabok predvođen fenomenalnim Markom Tomasom.

Najzanimljivija utakmica

Zadar se trenutno ne nalazi u baš najboljem položaju. Ostali su poraženi od Zaboka. Ovakva prekretnica u utakmici sve je iznenadila.Utakmica je išla ovako:

Momčad Aleša Pipana agresivno je i kvalitetno ušla u utakmicu te već do poluvremena naizgled riješila utakmicu. U trećoj četvrtini na scenu stupa nevjerojatni Marko Tomas koji uz pomoć ostalih suigrača Zabok dovodi i do prvog vodstva pet minuta prije kraja utakmice. U samoj završnici trice izmjenjuju Roko Galić i Mario Little, a prije su posustali Zadrani promašajem Granta. Marko Tomas miran je s linije slobodnih bacanja za veliku pobjedu Zaboka.

Moram napomenuti da se treneru Alešu Pipanu već trese stolica nakon neugodnog gostovanja kod Olimpije.Odgovor na pitanje kako će se ova situacija razviti moramo čekati.

Najbolja publika

Najbolja publika ovog kola je definitivno ona splitska.  Unatoč porazu od druge momčadi Cedevite, košarkašku dvoranu na Gripama obilježile su emocije. Veliki Dino Rađa, koji je primljen u kuću slavnih, bio je pozdravljen od strane njegovog Splita. Jedan od najvećih, koji su hodali ovim prostorima. U špalir su stali igrači Splita i Cedevite, treneri, suci, delegat… Gripe su mu još jednom zahvalile za sve što je dao. A dao je toliko da nema tog pljeska, koji bi to izmjerio. Lagano je koračao kroz špalir podsjećanja na nešto veliko, veličanstveno, službeni spiker samo je rekao “Dino Rađa”, a tribine su spontano započele pljeskom, koji je trajao i trajao… Utakmica je kasnila, nikoga nije bilo briga, bio je to još jedan naklon velikanu. Iako video ne može dočarati kako je to sve uistinu izgledalo, prisustvujući svemu tome, mogu vam sa sigurnošću reći da će se to zauvijek pamtiti. Bravo za Split!

Najbolji pojedinci ovog kola:

Michael Cobbins (KK Split)- 23:56 minuta u igri, 14pts, 9rb, 1as, 22eff

Toni Perković (KK Cedevita)- 26:18 minuta u igri, 21pts, 1rb, 4as, 23eff

Hrvoje Vučić (KK Alkar)- 28:35 minuta u igri, 23pts, 4rb, 4as, 24eff)

Jakov Vladović (Hermes Analitica)- 36:04 minuta u igri, 25pts, 5rb, 1as, 24eff

Ljubo Prgomet (KK Gorica)- 23:59 minuta u igri, 22pts, 2rb, 0as, 15eff

Petar Ogrizović (KK Bosco)- 32:42 minuta u igri, 13pts, 6rb, 5as, 19eff

Marko Tomas (KK Zabok)- 33:40 minuta u igri, 33pts, 7rb, 4as,40eff

Malcom Grant (KK Zadar) – 30:00 minuta u igri, 20pts, 4rb, 5as, 22eff

Abdul Malik Abu (KK Vrijednosnice Osijek)- 31:16 minuta u igri, 17pts, 11rb, 2as, 25eff

Corey Spence (KK Škrljevo)- 34:40 minuta u igri, 30pts, 2rb, 3as, 12eff

Dominic Gilbert (KK Cibona)- 25:03 minuta u igri, 18pts, 3rb, 2as, 20eff

Martin Junaković (GKK Šibenik)- 38:46 minuta u igri, 30pts, 3rb, 8as, 31eff