Kolovođa #3

Treće kolo najvišeg ranga hrvatske košarke je iza nas. Iznenadili su klubovi u utakmicama u kojima se već praktički znao pobjednik, unatoč pobjedama neki su treneri otišli, novi došli. Slijedi pregled najzanimljivije utakmice, najbolje publike i najboljih pojedinaca svakog kluba.

Iz ovog kola kao pobjednici izašli su: Cibona, Cedevita, Hermes Analitica, Vrijednosnice Osijek, Split i Zadar.

Zadrani su došli do njima jako važne pobijede, Osijek je iznenadio Šibenik, a raspucana momčad Cedevite preko Alkara došla je do svoje treće pobijede i tako je ostala prva na tablici.

Najzanimljivija utakmica

Košarkaši Šibenika dočekali su Vrijednosnice Osijek na Baldekinu. Bila je to odlična i napeta utakmica.

Utakmica je tekla ovako:

Šibenčani nešto bolje otvaraju susret te drže minimalnu prednost kada gosti iz Osijeka preko novopridošlog Jakova Mustapića serijom 8-0 prelaze u vodstvo. Ipak, do kraja prve četvrtine Šibenik se vraća u igru te tricom Tonija Nakića dolazi do prednosti 18:16. U drugoj četvrtini domaćini su zabili samo 12 poena što nije bilo dovoljno za otići na poluvrijeme s prednošću te je Osijek imao četiri koša razlike nakon 20 minuta igre. Potpuno drugačiji Šibenik gledamo u drugom dijelu. U trećoj četvrtini momčad Mira Jurića reagira istom mjerom te ostavlja Osijek na 12 poena u toj dionici koju dobija rezultatom 51:46. Vrijednosnice do izjednačenja stižu sedam minuta prije kraja kada na 53:53 poravnava Mario Ihring, koji nakon toga zabija i tricu za vodstvo gostiju. Stečenu prednost momčad Osijeka mirno je sačuvala do kraja i došla do vrlo vrijedne gostujuće pobjede.

Najbolja publika

Baldekin je Baldekin. Kod šibenskih navijača nema biranja protivnika. Svaka je utakmica važna i bez obzira na ambicije i rezultate kluba, bez obzira bori li se klub za prvo mjesto ili ostanak, tribine su pune, podrška bučna. Pobjeda Šibenčana je nažalost izostala, ali ne i vrhunsko ozračje na tribinama.

Domagoj Vuković (KK Zadar) – 33:47 minuta u igri, 15pts, 9rb, 5as, 28eff

Jakov Mustapić (KK Vrijednosnice Osijek)- 34:24 minuta u igri, 19pts, 8rb, 3as, 20eff

Achraf Yacoubou (KK Škrljevo)- 30:49 minuta u igri, 20pts, 5rb, 1as, 13eff

Karlo Uljarević (KK Cibona)- 28:07 minuta u igri, 18pts, 3rb, 8as, 25eff

Martin Junaković (GKK Šibenik)- 31:59 minuta u igri, 13pts, 4rb, 5as, 7eff