Kolovođa #4

I četvrto kolo najvišeg ranga hrvatske košarke je iza nas. Momci Škrljeva došli su do prve ovosezonske pobjede u vrućem gostovanju kod Alkara. Zadar je nakon velike pobjede u ABA ligi protiv Partizana podlijegao Ciboni. Split je došao do pobjede u dalmatinskom derbiju protiv bivšeg kluba trenera Anzulovića. Slijedi pregled najzanimljivije utakmice, najbolje publike i najboljih pojedinaca svakog kluba.

Iz ovog kola kao pobjednici izašli su: Osijek, Split, Cedevita, Zabok, Škrljevo i Cibona.

Najzanimljivija utakmica

Košarkaši Alkara i Škrljeva odigrali su jedini susret dana u četvrtom kolu HT Premijer lige. Sinjani su tražili i treću domaću pobjedu dok je Škrljevo tražilo prvu ovosezonsku pobjedu uopće.

Utakmica se odvijala na sljedeći način:

Cijela se utakmica igrala u rezultatskom egalu i koš za koš. Domaćini su prvu dionicu dobili rezultatom 23:20 dok je druga četvrtina završila izjednačeno te je Alkar na poluvrijeme otišao s tri poena prednosti. Potpuni egal obilježio je i drugo poluvrijeme, a fanatična podrška Maligana bila je sve jača kako se utakmica bližila svom kraju. Ipak, presudila je individualna kvaliteta kod Škrljeva. David Ušić je kod rezultata 71:71 sam zabio šest poena u nizu te odveo goste do važne pobjede.

Najbolja publika

Ovo kolo to će biti zadarski Tornado. Poruka ”uvijek vjerni svome klubu” za njih ima stopostotno značenje. Organiziran prijevoz u Zagreb. Bodrenja svojih igrača nakon velike pobjede protiv Partizana u ABA ligi, unatoč jednoj od lošije odigranih utakmica Zadra, nije nedostajalo. Bravo Zadre! I kad gube i kad tuku!

Malcom Grant (KK Zadar) – 20:23 minuta u igri, 10pts, 0rb, 6as, 10eff

Jakov Mustapić (KK Vrijednosnice Osijek)- 34:42 minuta u igri, 28pts, 4rb, 3as, 25eff

Corey Spence (KK Škrljevo)- 34:41 minuta u igri, 19pts, 7rb, 6as, 22eff

Ivan Novačić (KK Cibona)- 20:01 minuta u igri, 13pts, 2rb, 0as, 8eff

Martin Junaković (GKK Šibenik)- 33:52 minuta u igri, 22pts, 6rb, 7as, 21eff