Kolovođa #6

Šesto kolo najvišeg ranga hrvatske košarke je za nama.  Cibona, Zadar, Osijek i Hermes Analitica na teškim su mukama došli do pobjeda u ovom kolu. Kao najbolji navijači pokazali su se Splićani i Zadrani. Igrači su pri izmaku snaga, što zbog brzog tempa, što zbog dvije utakmice tjedno, tako da je i ovo kolo bilo izrazito zanimljivo. Postava kod najboljih igrača je više – manje uvijek ista, no ovoga kola ima par iznenađenja. Sedmo kolo već je počelo jučerašnjom utakmicom Zadra i Alkara, ali donosim vam raspored ostalih.

U ovome kolu pobjednici su: Zadar, Cibona, Hermes Analitica, Cedevita, Alkar i Osijek.

Najzanimljivija utakmica

Cijelo ovo kolo obilježila je utakmica Splita i Zadra. Od odlične atmosfere, o čemu ću malo kasnije, utakmica kao utakmica bila je izrazito zanimljiva. Pobjedu je odnio Zadar u zadnjim sekundama tako što je Mateo Kedžo promašio šut za pobjedu. Slike utakmice možete vidjeti u galeriji Ivice Čavke.

Utakmica se odvijala ovako:

Splićani su odlično otvorili utakmicu, sa puno više energije i agresivnosti od Zadra, koji u prvih deset minuta nikako nije uspio pronaći lijek za Anzulovićevu momčad. Rezultat svega bila je prednost Splita nakon prve četvrtine od +12. Splićane je do toga i vodila publika, koje se opet pojavila u velikom broju i bila šesti igrač Žutima. Nazorovi momci nekako su se pribrali u drugoj četvrtini i nisu dozvolili Splitu da se previše razmaše, a predvodio ih je Mislav Brzoja sa 12 poena, dok je kod Splita isto toliko postigao Pavle Marčinković. Splićani su Luku Božića ostavili bez poena za 13 minuta koliko je proveo u igri, što dovoljno govori kako su agresivno igrali Žuti.

Zadar je bolje otvorio drugo poluvrijeme i nakon tri i pol minute igre preuzeo vodstvo, Splićani su malo popustili ulaskom u drugo poluvrijeme, što je Zadar iskoristio. Magarity je unio puno živosti u igru Zadra, a Žuti za njega nisu imali odgovor. Od kraja prvog poluvremena pa do 25. minute Zadar je napravio 18:0, a seriju je prekinuo Kalajžić uspješnim zicerom. Onu dozu agresivnosti koju nisu imali u prvih deset minuta, Zadrani su nadoknadili početkom drugog poluvremena i potpuno preuzeli vodstvo, dok se Split potpuno raspao. Zadar je dobio treću četvrtinu 25:10, što mu je donijelo vodstvo pred zadnjih deset minuta 54:62. Splićani su se dobrom igrom vratili u utakmicu pet minuta prije kraja, tricom Kovačevića i polaganjem Kedže za 65:70, da bi Kalajžić tricom izjednačio na 70:70 tri i pol minute prije kraja, za seriju Splita 12:0. U zadnjim minutama Zadar je ipak uzeo vodstvo, a Kovačević je na -3 izgubio nepotrebno loptu, što Zadar nije kaznio. U slijedećem napadu Cobbins je zabio za 75:76, Zadar promašio, a Kedžo je imao zadnji šut za pobjedu, ali je lopta iscurila sa obruča i Zadar je odnio pobjedu.

Najbolja publika

Rekla sam da ćemo doći do ovoga. Ponedjeljak navečer, radni dan. Mjesto radnje: Mala dvorana na Gripama. Utakmica: Split-Zadar. Dvorana je gorjela. Mjesta skoro pa da nije ni bilo. Tornado je dobio mjesta na gostujućoj tribini i napunio je sve do posljednjeg. Navijanje, ljubav i emocije bile su prisutne sa obje strane. Nije bilo nikakvog nereda, vrijeđanja ni razbijanja. Splićani i Zadrani, svaka vam čast na poštenom i pristojnom navijanju ! Donosim vam mali video o atmosferi sa utakmice. Iako je uživo, vjerujte mi, bilo puno bolje.

William Magarity (KK Zadar) – 16:58 minuta u igri, 17pts, 1rb, 2as, 18eff
Ozren Pavlović (KK Vrijednosnice Osijek)- 29:54 minuta u igri, 23pts, 7rb, 3as, 25eff
Achraf Yacoubou (KK Škrljevo)- 30:16 minuta u igri, 19pts, 3rb, 1as, 15eff
Damir Markota (KK Cibona)- 31:14 minuta u igri, 15pts, 7rb, 1as, 21eff
Martin Junaković (GKK Šibenik)- 35:21 minuta u igri, 27pts, 3rb, 10as, 26eff