Posljednje potpuno kolo prije reprezentativne pauze je odigrano. Sedmo kolo najvišeg ranga hrvatske košarke donijelo je puno iznenađenja. Šibenik je slavio protiv Cedevite, Split je ostao poražen od Gorice, slavili su još i Zadar, Cibona, Zabok i Hermes Analitica.

Najzanimljivija utakmica

Cedevita je doživjela prvi poraz na gostovanju kod Šibenika.
Šibenik – Cedevita 96:88 (47:43)
Utakmica je tekla na sljedeći način:
Odlično i napeto prvo poluvrijeme gledali smo u hramu šibenske košarke. Cedevita otvara s 0-5 ali Šibenčani odmah poenima sprječavaju scenarij koji se u drugom kolu dogodio Splićanima kada su se Zagrepčani rano odvojili. Tricom Domagoja Bošnjaka Cedevita zaključuje prvu četvrtinu s vodstvom 23:18. U drugoj četvrtini Šibenik pokazuje znatno bolje lice te serijom 17-2 dolazi do dvoznamenkastog vodstva. Cedevita se do poluvremena uspjela vratiti te je Šibenik na odmor otišao s +4.
Drugo poluvrijeme nešto bolje otvara Cedevita koja polaganjem Andrije Ćorića prelazi u vodstvo 56:55. Domaćine su u ovoj dionici skupo koštale izgubljene lopte što se odmah i osjetilo na rezultatu. Šibenik je od potpunog kolapsa u trećoj dionici spasio Martin Junaković s osam svojih vezanih poena. Baš kada se Šibenik početkom zadnje četvrtine vratio u potpuni egal, nove vezane izgubljene lopte ponudile su priliku da se Cedevita odvoji. Ipak, četiri minute prije kraja kreće furiozna i brza serija (9-0) Šibenika kojom dolaze do prednosti 86:81. Na kraju Cedevita nije smogla snage za novi preokret te Šibenik dolazi do vrijedne pobjede.

Najbolja publika

Mislim da slike govore više od tisuću riječi. Uživajte !

Fantastično zakucavanje Vuke.

Game,set,meč.

Objavljuje Hrvatska košarkaška liga u Utorak, 20. studenoga 2018.

Luka Božić (KK Zadar) – 33:37 minuta u igri, 22pts, 6rb, 2as, 27eff
Ante Gospić (KK Vrijednosnice Osijek)- 25:05 minuta u igri, 18pts, 6rb, 1as, 17eff
Stipe Krstanović (KK Škrljevo)- 40:00 minuta u igri, 13pts, 7rb, 2as, 19eff
Johndre Leon Jefferson (KK Cibona)- 19:13 minuta u igri, 20pts, 5rb, 1as, 27eff
Toni Nakić (GKK Šibenik)- 36:25 minuta u igri, 22pts, 2rb, 5as, 30eff