Kolovođa #8

Osmo, i do sada meni osobno najzanimljivije kolo najvišeg ranga hrvatske košarke je iza nas. Upotpunilo se utakmicom između Splita i Cibone koja je bila odgođena te se igrala naknadno. Jedna jako zanimljiva činjenica je ta da su ovo kolo pobijedile domaće momčadi. Sve momčadi koje su dočekivale protivnike izašle su s pobjedom. Kao pobjednici ovog kola izašli su : Zabok, Hermes Analitica, Bosco, Alkar, Škrljevo i Split. Još jedna jako zanimljiva stvar je ta da su Cibona, Cedevita , Zadar i Šibenik ostali bez pobjede unatoč tome što su bili jako veliki favoriti. Tako da svi vi koji ste se kladili, znam kako vam je, i ja sam izgubila.
Krenimo na naš pregled najbolje utakmice, najbolje publike i pojedinaca iz svakog kluba.

Najzanimljivija utakmica

Opet ih ima previše, ali ne mogu ih sve izdvojiti. Kao što sam rekla ovo kolo je bilo iznimno zanimljivo. Možda će neki reći da su tu bile nekakve kalkulacije u pitanju, ali eto, svatko ima svoje mišljenje. Utakmica za koju sa stopostotnom sigurnošću mogu reći da nije bila kalkulirana (barem ne od strane klubova, suce ćemo zanemariti) utakmica je odigrana između Splita i Cibone.

Utakmica je tekla na sljedeći način:
Split je odlično otvorio utakmicu i dobio prvu četvrtinu čak 25:9 i malo je tko očekivao da će žuti tako pasti u nastavku utakmice. Iako, nešto se ipak i pitalo Cibonu, koja je u drugoj četvrtini došla do daha, ali ipak se na poluvrijeme otišlo s prednošću Splita 35:26. Cibona je odlično otvorila drugo poluvrijeme, dok su Splićani u napadu bili nešto skromniji i postigli samo 13 poena, dok je Cibona ubacila 22 i u zadnjih deset minuta se krenulo s rezultatom 48:48. Bilo je jasno da će to do kraja biti prava bitka ova dva stara rivala. Iako se Cibona dvjema tricama Igora Marića odvojila na +5, uporni Splićani su se preko raspoloženog Tomislava Gabrića vratili u utakmicu i to nekoliko puta. U zadnje tri minute ušlo se s rezultatom 65:65. Split je tada izgubio dvije nepotrebne lopte, ali Cibona to nije uspjela tricama iskoristiti, no minutu i pol prije kraja Jefferson je realizirao samo jedno bacanje za vodstvo 65:66 Cibone. Gabrić je nakon toga zabio za 67:66, a Bilinovac u sljedećem napadu promašio tricu, da bi Split opet izgubio loptu i dao priliku Ciboni za vodstvo ili izjednačenje minutu prije kraja. Marko Ljubičić je nakon prekršaja Marčinkovića zabio jedno bacanje za izjednačenje 67:67, da bi se Marčinković tricom četiri sekunde prije kraja ispravio za prekršaj i donio vodstvo Splitu 70:67. Ciboni su ostale četiri sekunde za priliku, Bilinovac se spetljao s loptom, a ukrao mu ju je Veljačić i Splitu je pripala pobjeda.
Ova utakmica je sigurno pomogla samopouzdanju splitske momčadi, jer odigrati i pobijediti ovakvu utakmicu nakon četiri poraza je nešto što te stvarno vrati u život.

Najbolja publika

Opet je ona iz Splita. Iako još nemaju nekakav naziv navijačke skupine, standardna ekipa s tribina opet je bodrila svoju momčad i u ovom ogledu. Rekli bi ostali da će nakon četiri poraza tribine biti prazne, ali splitski inat opet je napunio Gripe. Počevši od pozdrava velikome Mati Paviću, hrvatskome tenisaču, pa sve do navijanja do posljednje sekunde utakmice. Navijačko ludilo, ekstaza, gubljenje živaca i glasnica zajedno sa trenerom Anzulovićem ( kojem ovim putem želim brz oporavak glasnica) pokazali su da košarka i dalje živi u Splitu. Kao i uvijek imate par slika i video kraja utakmice i slavlja na Gripama!

William Magarity (KK Zadar) – 33:36 minuta u igri, 18pts, 10rb, 2as, 22eff
Ozren Pavlović (KK Vrijednosnice Osijek)- 28:55 minuta u igri, 19pts, 4rb, 4as, 20eff
Brian Williams (KK Škrljevo)- 23:29 minuta u igri, 19pts, 5rb, 4as, 20eff
Marko Ljubičić (KK Cibona)- 25:45 minuta u igri, 20pts, 1rb, 2as, 9eff
Tonko Vuko (GKK Šibenik)- 40:00 minuta u igri, 16pts, 7rb, 2as, 20eff