Kolovođa #9

Deveto kolo HT Premijer lige je iza nas. Osvrnuvši se na ovo kolo, pretjeranih uzbuđenja nije bilo. Počevši od zadnje odigrane utakmice kola između Osijeka i Splita u kojoj se Split previše namučio da bi došao do pobjede, zatim poraz Šibenika u posljednjim sekundama utakmice. Analitičari su također u posljednjim sekundama došli do pobjede nad Goricom, Škrljevo je bilo nadmoćnije od Bosca. Cibona je porazila Alkar, a Zadar slavio u dvoboju protiv Cedevite.
U ovom kolu kao pobjednici su izašli Split, Hermes Analitica, Zabok, Škrljevo, Cibona i Zadar.

Najzanimljivija utakmica

Prenosi: Šibenski portal
Košarkaši Šibenika poraženi su u devetom kolu Premijer lige. Na Baldekinu je u zanimljivoj utakmici, s triler završnicom, slavio Zabok (72:73), što je bila njegova peta pobjeda (5-4), dok narančasti u sljedećem kolu dočekuju Bosco s omjerom 3-6.
Krešimir Radovčić koji je ovog ljeta iz Šibenika prešao u Zabok nije zaigrao protiv ‘svojih’ s obzirom na to da se ozlijedio na zagrijavanju. Vrijedi zabilježiti i da je utakmicu iz prvog reda tribina pratio izbornik Dražen Anzulović čiji sin Andro brani boje Zaboka.
Gosti su bolje otvorili, energičnije, poveli su 4:0, a nakon pet minuta igre imali su 16:3. Domaćina su u život održale trice. Dalekometne projektile pogađali su Šarić, Bašić, Nakić, pa se u drugu četvrtinu ušlo s podnošljivih -5 (17:22). Dvoznamenkastu prednost gosti su imali i nakon polovice igre u drugoj dionici (23:34). Vrlo dobri Šarić tada je inicirao seriju Šibenčana, koji do poluvremena zaostatak smanjuju na četiri poena (36:40).
Na početku drugog dijela sjevernjaci su ponovno pobjegli na +7 (38:45), ali trice i dalje služe domaćina, Šarić i Paić pogađaju za 44:45, imali su narančasti šut i za totalni preokret, ali nije ušao. Umjesto toga Zabok se ponovno odlijepio na +7 (44:51), da bi se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 55:60. U 35. minuti gosti su i dalje imali istu prednost (62:67), i tako je bilo do 3:25 do kraja, kada je tricu zabio Bašić za 65:67 i podizanje decibela na Baldekinu. Još glasnije je bilo kad je minutu i pol prije kraja tricu stavio i Junaković za poravnanje rezultata (70:70), a totalna ‘eksplozija’ kada je Nakić doveo Šibenik u vodstvo (72:70). Sedamnaest sekundi prije kraja Zabok ponovno prelazi u vodstvo (72:73). Šibenik je imao zadnji napad, ali Junakovićev šut za pobjedu nije pronašao put do koša i bodovi su otišli u Zagorje.
Šarić je sa 17 koševa bio najefikasniji u šibenskim redovima, Junaković je dodao 15, Nakić 13, Bašić 11. Kod pobjednika je prednjačio Batur s 29 postignutih koševa.

Najbolja publika

Već je nekoliko puta proglašavana najboljom, to je zadarska. Navijačka skupina pod nazivom ”Tornado” budno je pratila utakmicu između Zadra i Cedevite u kojoj su Zadrani na kraju i slavili. Tornado je imao izvrsno navijanje kao i svaki put, ali trener Zadra nije bio baš zadovoljan utakmicom pa je izjavio sljedeće:

S ovom izjavom mnogu su se obožavatelji Zadra složili. Držim do toga da se za klub u kojem igraš treba ginuti, tako da treneru Nazoru svaka čast!

Eh nakon rubrike o najboljoj publici bi očekivali da ide rubrika s najboljim pojedincima ovog kola, ali ovaj put neće biti tako. Ubrzo će sredina sezone, osvrnut ćemo se na sve klubove HT Premijer lige, tako da će te uskoro dobiti preglede svih klubova sa svim statistikama, prvim petorkama i najefikasnijim igračima. STAY TUNED!