Kratki bljeskovi Cibone ipak nedovoljni da se pobjedi Igokea u Laktašima

Cibona je u Laktašima upisala sedmi poraz u sezoni.

Cibona je dobro otvorila utakmicu, nametnula svoj tempo i držala vodstvo od početka. Igokeini igrači su u tim uvodnim minutama izgledali prilično konfuzno, pogotovo u napadu, gdje nisu nudili pretjerano dobra riješenja. Cibona je to koristila i na drugoj strani i u 8.minuti imala najvećih +8 (13:21), da bi se na prvi odmor otišlo vodstvom Cibone 15:21.

U drugoj četvrtini domaći trener Bajić je promijenio kompletnu petorku, stao u zonsku obranu i tu se Cibona pogubila. Domaćin je napravio seriju čak 15:0 i potpuno preuzeo konce igre. Vidjelo se i u tim trenucima, kao i u nekoliko dosadašnjih utakmica, da čim igru napuste Gnjidić i Branković, igra Cibone postaje statična i monotona. Posebno je obrana bila loša u tim trenucima, domaći su igrači zabijali sa poludistance poene kao na traci. Sve ih je to dovelo do najvećih, za njih, +11 (40:29), u posljednjoj minuti, da bi Majcunić stavio tricu u pretposljednjem napadu za smanjenje vodstva do poluvremena na 40:32.

Cibona je na početku drugog poluvremena u dva navrata imala zaostatak od 12 poena, no u drugom dijelu treće četvrtine uspjeli su naći svoj ritam i preko Drežnjaka i Gegića se potpuno vratiti u utakmicu. U posljednjoj minuti dvicu je prvo stavio Reuvers, a zatim tricu Gegić i kraj treće donio je Ciboni potpuni povratak u utakmicu, 56:54 je bio rezultat na kraju četvrtine.

Radovčić je stavio tricu na startu posljednje četvrtine za egal (58:57), no slaba reakcija u obrani, olako primljene dvije trice i Cibona je brzo opet imala zaostatak od 7 poena u 35.minuti. Pridonijele su tome i tri propuštene prilike u napadu, loše dodavanje Gegića te dvije izgubljene lopte Nakića. Popustila je u nastavku potpuno koncentracija Cibone i u obrani i u napadu, previše puta su ostavili domaće igrače na vanjskom šutu i Igokea je u 37.minuti otišla na +11. Drežnjak i Gegić su u posljednje dvije minute tricama vratili nadu, no prvo je sviran nesportski prekršaj Gegića, što je Igokei dalo bacanja i novi napad, iz tog nerealiziranog još jedan nakon skoka u napadu i bilo je jasno da pobjeda ostaje u Laktašima. Na kraju, konačan rezultat 82:72 za Igokeu…

Amerikanac Stephens je bio najbolji pojedinac susreta sa double-double učinkom od 16 poena i 15 skokova, Jošilo je dodao 15.

Kod Cibone, najraspoloženiji Drežnjak sa 17 poena, 4 skoka i 4 asista, Gegić je dodao 15, Branković 12.