Zadar je furioznim drugim poluvremenom slomio Cibonu i uzeo Kup!

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ, FINALE:

Zadar-Cibona 89:76 (20:24, 19:19, 27:16, 23:17)

(Mavra 20, Ivanov 18 / Vucić 20, Bilinovac 15)

U odličnoj atmosferi igrali su Zadar i Cibona. Zadar je u početku lakše dolazio do poena, no Cibona se razgirala ponajviše zahvaljujući Rebecu i Vuciću, koji su zadavali najviše problema domaćoj momčadi. Nekako se osjetio taj pritisak kod Zadra, vidjelo se to prije svega u šutu, gdje ruka kao da je drhtala malo. Cibona je imala +4 na kraju prve četvrtine, a onda se do kraja poluvremena igralo koš za koš, Cibona je imala u jednom trenutku i +8, no Zadar je uspio malo to smanjiti i poluvrijeme je pripalo na kraju Ciboni +4.

Cibona je otvorila drugo poluvrijeme serijom 11:5 i Jusup je bio primoran na time-out jer se Cibona prilično razigrala. Imala je Cibona +9, no ulaskom Mavre umjesto Junakovića, Zadar je proigrao te uspio potpuno anulirati prednost Cibone te i povesti. U tim trenucima je Ciboni stao šut i to je Zadar osjetio i na zadnji dvominutni odmor otišao sa +7.

Zadar je u nastavku zadnje četvrtine potpuno prelomio utakmicu, otišao na +15 i to održao do kraja. Ciboni je potpuno stao šut, Zadar se razigrao, navijači poludjeli i stvorila se atmosfera u kojoj su igrači Zadra letjeli po terenu, zabijali gotovo sve i Cibona je ostala bez šansi. Na kraju konačnih + za Zadar.